Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 1794
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagroda za zdjęcie

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 23 września 2019, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:58
Autor: red
Fot. Agata Karmolińska
Ministerstwo Środowisko rozstrzygnęło konkurs „Geologia w obiektywie". Wśród laureatów jest zdjęcie Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej, należącej do KSS Bartnica.

Świetna fotografia pod tytułem „Kopalnia Melafiru", wykonana przez Agatę Karmolińską, zdobyła drugie miejsce w kategorii „Geologia w polskim krajobrazie".

Celem konkursu Ministerstwa Środowiska jest rozwój wiedzy o geologii, pokazywanie niezwykłych struktur geologicznych kształtujących krajobraz, wyjątkowych odsłonięć skalnych cechujących się nadzwyczajnymi walorami edukacyjnymi i merytorycznymi czy prac ukazujących niezwykłość wytworów natury. Zdjęcia rozpatrywane są w trzech kategoriach: „Geologia w polskim krajobrazie", „Polskie stanowiska geologiczne" oraz „Okazy mineralogiczne i paleontologiczne w Polsce".
- W tym roku wpłynęło wiele prac o naprawdę wysokim poziomie, zarówno artystycznym, jak i merytorycznym - czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska. Jury konkursu nie miało więc łatwego zadania i długo debatowało. Tym ważniejsze jest, że zdjęcie należącej do KSS Bartnica Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej zdobyło w swojej kategorii tak wysoką nagrodę. Warto podkreślić, że przedstawiony na nagrodzonym zdjęciu krajobraz kopalni w Rybnicy Leśnej jest jedynym wśród nagrodzonych zdjęć, który nie powstał w sposób naturalny, a w wyniku działań człowieka. Nagroda potwierdza też znaczenie nie tylko gospodarcze, ale również turystyczne Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej.

Zdobywczynią Grand Prix całego konkursu została Agnieszka Omen, za zdjęcie „Syninkluzje w bursztynie - pająk Araneae wraz z muchówką Diptera". Natomiast zwycięzcą kategorii, w której tytuł wicemistrza zdobyło zdjęcie Kopalni Melafiru w Rynicy Leśnej, otrzymał Łukasz Barzowski za fotografię „Tatry - najwyższe góry w łańcuchu Karpat, Dolina Gąsienicowa".

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~marley 23-09-2019 9:59
wolałbym żeby nie było takich zdjęć , jak również tak zdewastowanego terenu.
~Micheł 23-09-2019 11:04
Mniejszej rozdzielczości nie było?
~Help 23-09-2019 22:36
Czym to się chwalić, że KSS Bartnica niszczy nasze góry, bo władze mają to gdzieś, liczy się tylko kasa?! Niedługo mikroklimat w Sokołowsku będzie wspomnieniem!!! Ale Pan burmistrz kocha kopalnię.
~sędzia listkiewicz 24-09-2019 8:46
ekolodzy nie powinni się oburzać. Przecież ludzie są też elementem ekosystemu. Wprowadzają doń zmiany, podobnie jak pędzące po sawannie stado bawołów. Czy ktoś rozpacza wtedy nad zdegradowanym trawnikiem ?
~Help 24-09-2019 11:55
do: ~sędzia listkiewicz (8:46)
Tak jest Natura 2000 i park krajobrazowy. A eksploatacja nadal gwałtowna! Niedługo to tej góry nie będzie, nie ma porównywać do tego trawy! Tiry wywożą urobek 6 dni w tygodniu od 6 rano do 22! Współczuć tylko tam mieszkającym. Podgórze też musi znosić te uciążliwości!
~sędzia listkiewicz 24-09-2019 19:03
do: ~Help (11:55)
Góry pojawiają się i znikają. Te obecne mają ok 10 mln lat, a wcześniej ich nie było. Stanowią one przyrodę nieożywioną. Natomiast w trawie kwitnie bogate życie i różne małe organizmy mają tam swój świat. Z tej perspektywy uznaję wyższość trawy nad górą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group