Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nagroda za zdjęcie

Poniedziałek, 23 września 2019, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 24 września 2019, 8:58
Autor: red
REGION: Nagroda za zdjęcie
Fot. Agata Karmolińska
Ministerstwo Środowisko rozstrzygnęło konkurs „Geologia w obiektywie". Wśród laureatów jest zdjęcie Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej, należącej do KSS Bartnica.

Świetna fotografia pod tytułem „Kopalnia Melafiru", wykonana przez Agatę Karmolińską, zdobyła drugie miejsce w kategorii „Geologia w polskim krajobrazie".

Celem konkursu Ministerstwa Środowiska jest rozwój wiedzy o geologii, pokazywanie niezwykłych struktur geologicznych kształtujących krajobraz, wyjątkowych odsłonięć skalnych cechujących się nadzwyczajnymi walorami edukacyjnymi i merytorycznymi czy prac ukazujących niezwykłość wytworów natury. Zdjęcia rozpatrywane są w trzech kategoriach: „Geologia w polskim krajobrazie", „Polskie stanowiska geologiczne" oraz „Okazy mineralogiczne i paleontologiczne w Polsce".
- W tym roku wpłynęło wiele prac o naprawdę wysokim poziomie, zarówno artystycznym, jak i merytorycznym - czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska. Jury konkursu nie miało więc łatwego zadania i długo debatowało. Tym ważniejsze jest, że zdjęcie należącej do KSS Bartnica Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej zdobyło w swojej kategorii tak wysoką nagrodę. Warto podkreślić, że przedstawiony na nagrodzonym zdjęciu krajobraz kopalni w Rybnicy Leśnej jest jedynym wśród nagrodzonych zdjęć, który nie powstał w sposób naturalny, a w wyniku działań człowieka. Nagroda potwierdza też znaczenie nie tylko gospodarcze, ale również turystyczne Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej.

Zdobywczynią Grand Prix całego konkursu została Agnieszka Omen, za zdjęcie „Syninkluzje w bursztynie - pająk Araneae wraz z muchówką Diptera". Natomiast zwycięzcą kategorii, w której tytuł wicemistrza zdobyło zdjęcie Kopalni Melafiru w Rynicy Leśnej, otrzymał Łukasz Barzowski za fotografię „Tatry - najwyższe góry w łańcuchu Karpat, Dolina Gąsienicowa".

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group