Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 września 2011, 20:31
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2011, 11:29
Autor: MA
Fot. MA
W obliczu biegu dnia codziennego przychodzą chwilę na relaks i wypoczynek. W naszym regionie nie brakuje gospodarstw agroturystycznych, w których można zregenerować siły. Jak dokonać wyboru spośród tak wielu miejsc? Pomógł w tym konkurs Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

W dniu dzisiejszym (8.09.2011 r.) o godzinie 12:00 w gospodarstwie państwa Haliny i Krzysztofa Jednachowskich w Nowym Julianowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, który wyłonił najlepsze gospodarstwa agroturystyczne w obrębie powiatu wałbrzyskiego. Dokładny jego tytuł brzmi: „Najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne w powiecie wałbrzyskim”. Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu przy współudziale Powiatowego Zespołu Doradców w Wałbrzychu.

Do tegorocznej edycji konkursu z terenu powiatu wałbrzyskiego zgłosiło się łącznie 15 gospodarstw.
- Przedmiotem konkursu są pozytywne zmiany w gospodarstwach, będące konsekwencją przeprowadzonych remontów i modernizacji, dbałości właścicieli o wizerunek obiektu i jego otoczenia. Konkurs stanowi także okazję do wymiany doświadczeń, wprowadzania ciągłych zmian tak, aby spełniać rosnące oczekiwania gości odwiedzających Ziemię Wałbrzyską – mówi Monika Bisek-Grąz, pracownik Kancelarii Starosty.

Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno czynniki związane z estetyką pomieszczeń, całego otoczenia gospodarstwa i zagospodarowania terenu. Ważnymi elementami były również atrakcje dla gości proponowane przez dane gospodarstwo.

W tegorocznej trzynastej edycji konkursu przyznano nagrody w dwóch kategoriach: dla gospodarstw agroturystycznych prowadzących czynnie gospodarstwo rolne oraz dla gospodarstw agroturystycznych, które nie prowadzą działalności rolnej. Były także wyróżnienia.

- Braliśmy pod uwagę zaangażowanie osób w prowadzeniu takiej działalności – mówił Starosta Powiatowy, Robert Ławski.
A oto lista zwycięzców:

I miejsce - Halina i Krzysztof Jednachowscy, Nowy Julianów, gm. Walim
II miejsce - Urszula i Jerzy Kędroń, Grzędy, gm. Czarny Bór
III miejsce - Anna i Jacek Frątczak, Michałkowa, gm. Walim

W kategorii „prowadzący czynnie gospodarstwo rolne”:

I miejsce - Barbara i Zbigniew Sosnowscy, Łomnica, gm. Głuszyca
II miejsce - Anna i Stanisław Kopacz, Cieszów, gm. Stare Bogaczowice
III miejsce - Mariola Sieńkowska, Rybnica Leśna, gm. Mieroszów

Wyróżnienia specjalne:

1. Małgorzata i Aleksander Nowaczyk, Łączna, gm. Mieroszów
2. Władysława i Walerian Urbaniak, Grzmiąca, gm. Głuszyca.

Pula nagród to łącznie 3850 zł. Fundatorem nagród dla laureatów i uczestników konkursu jest Starosta Wałbrzyski.

- Nasze gospodarstwo funkcjonuje od 16 lat. Chcemy robić wszystko, aby nasi goście czuli się tutaj dobrze i miło – mówiła Halina Jednachowska – laureatka konkursu.
- Położenie obok dużego miasta, woda, możliwość zatrzymania się u nas na wypoczynek w jednym z 5 pokoi wpływa na atrakcyjność tego miejsca – dodał Krzysztof Jednachowski.

Państwo Jednachowscy prowadzą także gabinet masażu, trudnią się medycyną naturalną, prowadzą hawajskie masaże Lomi – Lomi, warsztaty jogi oraz rekreacyjne z wykorzystaniem gongów tybetańskich. Na takich właśnie gongach Krzysztof Jednachowski zaprezentował swoje umiejętności podczas uroczystego poczęstunku dla gości.

- Aura tego miejsca, tradycyjna polska kuchnia i pstrągi pozwalają na organizację wielu imprez takich jak wesela czy konferencje. Na wiosnę planujemy budowę placu zabaw dla dzieci – dodali właściciele.

- Konkurs ten to dowód na to, że w regionie wałbrzyskim polska wieś silnie się rozwija, a piękno tych miejsc służy wysokiemu standardowi świadczonych usług. Nasz sukces to także wielka praca naszych wszystkich współpracowników – zakończyli na koniec zwycięzcy konkursu.

Zwycięskie gospodarstwo, w którym odbyło się podsumowanie konkursu, to „Różany Ogród” wraz z „Karczmą Pod Złotą Rybką” w Nowym Julianowie przy numerze 187.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~~~~~~ 9-09-2011 0:15
Ten w tym gajerku co sie tak pręży to chyba jakiś pogięty facio.
~ 9-09-2011 6:18
:)))))
~... 9-09-2011 10:13
Jest bardzo sympatyczny :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group