Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6578
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śl.: Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne wybrane

Środa, 28 września 2016, 15:14
Aktualizacja: Czwartek, 29 września 2016, 11:45
Autor: Robert Bajek
REGION, Zagórze Śl.: Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne wybrane
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w "Apartamentach pod Zamkiem Grodno" w Zagórzu Śląskim odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne naszego regionu.

Konkurs na najlepiej zorganizowane i najlepiej funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne Powiatu Wałbrzyskiego to cykliczny, coroczny konkurs organizowany przez Starostwo Powiatowe, przy współudziale Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przy wyborze najlepszego gospodarstwa agroturystycznego pod uwagę brane były między innymi takie elementy jak jakość świadczonych usług, standard gospodarstwa, dodatkowe atrakcje związane z gospodarstwem i jego okolicą a także aktywność gospodarstwa w promowaniu swojej oferty. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Wybierano najlepsze gospodarstwo w kategorii turystyka wiejska i w kategorii gospodarstwo rolne i agroturystyczne.

- Konkurs pokazuje, że Ziemia Wałbrzyska turystyką stoi. Przemysł u nas jest bardzo słaby, więc korzystajmy z tego, co dał nam los i Pan Bóg - mamy piękne krajobrazy, mamy pięknie położone gospodarstwa agroturystyczne, a ta turystyka w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie nie chcą już jeździć do "wypasionych" hoteli, nie chcą bawić się na wielkich salach kapiących złotem, turecki i egipski zapał się skończył. Ludzie chcą ciszy, chcą spokoju, a przede wszystkim chcą rodzinnej atmosfery i kuchni, której nie spotkają nigdzie więcej. Nasze gospodarstwa agroturystyczne to duży potencjał. Zarząd Powiatu podjął decyzję, że wszystkie gospodarstwa, które wzięły udział w konkursie będą promowane przez Powiat Wałbrzyski z większym zaangażowaniem niż reszta. Będziemy podkreślać walory tych gospodarstw - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

W kategorii turystyka wiejska na III miejscu znalazła się dziećmorowicka "Karczma Góralska" Andrzeja i Marii Pol, na miejscu II "Ptasi Śpiew" Jerzego i Urszuli Kędroń z Czarnego Boru a zwyciężył "Gościniec Hiszpan" Marka i Danuty Hiszpańskich z Łomnicy. Natomiast w kategorii gospodarstw rolnych i agroturystycznych III miejsce zajęło gospodarstwo "Pod Gruszą" Stanisława i Ewy Durkacz z Czarnego Boru, II miejsce dom gościnny "Pod Jedynką" Andrzeja i Anny Kucharskich z Różanej a miejsce I "Apartamenty pod Zamkiem Grodno" Artura i Anety Ryl z Zagórza Śląskiego. Dodatkowo w ramach konkursu przyznane zostały 4 wyróżnienia. Otrzymały je następujące gospodarstwa: "Wiecha" Ireneusza i Wiesławy Kocbuch z Golińska, "Wesołówka" Lesława i Wiesławy Pawłow z Głuszycy, Zajazd "Przy Kominku" Grażyny Skubel ze Starych Bogaczowic i "Austeria Krokus" Emiliana Szwaji z Rzeczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group