Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Namalowali Góry Orlickie i Góry Sowie

Sobota, 16 września 2017, 6:37
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Głuszyca: Namalowali Góry Orlickie i Góry Sowie
Fot. organizatorzy
Wystawę prac mieszkańców Głuszycy i czeskich Rokytnic przedstawiającą Góry Orlickie i Góry Sowie będzie można zobaczyć w sobotę, 16 września o godzinie 17.00 w Centrum Kultury –MBP w Głuszycy.

Prace powstały w ramach projektu "Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich". W polsko-czeskich warsztatach, które odbywały się od 16 do 18 czerwca w czeskiej gminie Rokytnice i w dniach 30 czerwca - 2 lipca w gminie Głuszyca udział wzięły dziesięcioosobowe grupy dorosłych i młodzieży z obu miejscowości. Opiekunami grup byli lokalni artyści, Markéta Kytková i Ryszard Berczyński, którzy korzystając ze swojej wiedzy i doświadczeń udzielili każdej z grup wielu przydatnych rad.

"Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich" to projekt partnerskich gmin Głuszycy i Rokytnic w Orlickich Górach. Całkowita wartość projektu to blisko 64 tys. złotych. Prawie cała kwota, bo aż 56 tys. złotych została sfinansowana z dotacji z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska- Polska. Oprócz wystawy w Centrum Kultury – MBP w Głuszycy zostanie wydany album w wersji polsko-czeskiej, w którym znajdą się najładniejsze obrazy namalowane podczas prac warsztatowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group