Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Narodowe Czytanie w Teatrze Dramatycznym

Poniedziałek, 8 września 2014, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 11 września 2014, 12:26
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Narodowe Czytanie w Teatrze Dramatycznym
Fot. organizatorzy
W sobotnie przedpołudnie 6 września na deskach Teatru Dramatycznego pojawił się Kmicic, Skrzetuski, Oleńka, Helena, Wołodyjowski i wielu innych bohaterów Trylogii. Nie była to jednak kolejna inscenizacja „Potopu” czy „pana Wołodyjowskiego”, ale trzecia edycja Narodowego Czytania, które w tym roku poświęcone było Henrykowi Sienkiewiczowi i jednemu z jego największych dzieł.

Licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się m.in. wałbrzyscy parlamentarzyści (posłanka Katarzyna Mrzygłocka, poseł Robert Jagła), władze lokalne (wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, starosta Józef Piksa), przedstawiciele wałbrzyskich instytucji kultury i oświaty, przedstawiciele służb mundurowych, bibliotekarze, aktorzy wałbrzyskich teatrów, czytelnicy oraz młodzież z wałbrzyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych (GZS nr 2, PG nr 4 i 6, PSP nr 15, 17 i 28) czytali miłosne fragmenty Trylogii, zgodnie z hasłem „Miłość z bogami nas równa”.

Sienkiewiczowskie romanse przeplatane były konkursami, scenkami teatralnymi oraz piosenkami, w tym „Dumką na dwa serca” wykonaną przez Danutę Gołdon - Legler z Teatru William Es. Atmosfera spotkania tak poniosła czytających, że nie obyło się bez uścisków i pocałunków złożonych na dłoniach dam. Tegoroczną edycję Narodowego Czytania zorganizowały wspólnie PiMBP „Biblioteka pod Atlantami” i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group