Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nasi dostaną kasę

Poniedziałek, 12 lipca 2010, 20:20
Aktualizacja: 20:21
Autor: red
Blisko 3 miliony zł z budżetu województwa otrzymają dolnośląskie gminy w ramach IV edycji organizowanego przez Samorząd Województwa konkursu.

Dotacje przyznano najlepszym projektom, które mają na celu stworzenie lepszych warunków dla rozwoju społeczno - ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz zaktywizowanie ich mieszkańców.

Konkurs Odnowa Dolnośląskiej Wsi skierowany jest do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Każda z nich mogła złożyć po dwa wnioski. Pod uwagę brane były projekty, które zostaną zrealizowane i rozliczone do końca października 2010 roku.

Gminy biorące udział w konkursie mogły starać się o pieniądze na remont i wyposażenie obiektów publicznych pełniących funkcje rekreacyjne, sportowe i społeczno-kulturalne oraz dostosowanie obiektów służących społeczności wiejskiej do funkcji szkoleniowej. Dotacje przeznaczone były także na budowę i remont ścieżek rowerowych, szlaków pieszych, placów zabaw oraz na zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych dla zespołów związanych z kultywowaniem tradycji społeczności lokalnych.

Na te zadania można było otrzymać dofinansowanie wnoszące maksymalnie 50% kwalifikowanych kosztów projektu, a górny limit wysokości pomocy na realizację projektów w jednej miejscowości wynosił 35.000 zł.

W sumie dotacje przyznano na realizację 124 przedsięwzięć, a łączna kwota udzielonej pomocy wynosi 2 miliony 751 tys. zł.

Wśród projektów, które zostały pozytywnie ocenione znalazły się budowa placu zabaw przy Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach – dofinansowanie 32.367 zł. Dwa projekty zrealizuje gmina Walim. Pierwszy dotyczy rewitalizacji ronda przystanku autobusowego, skweru przy ulicy Kilińskiego i Kościuszki i remontu mostku prowadzącego do parku przy ulicy Kościuszki – dofinansowanie 25.465 zł. Drugi projekt to dostosowanie świetlicy środowiskowej w Dziećmorowicach do funkcji szkoleniowej – dofinansowanie 9.073 zł. Czarny Bór pozyskał środki na budowę placów zabaw przy świetlicach środowiskowych w Czarnym Borze oraz Witkowie – dofinansowanie 35 tys. zł.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group