Lubaszowa: Nasi już się ścigają

Czwartek, 9 czerwca 2016, 13:47
Aktualizacja: 13:49
W pierwszy weekend czerwca kolarze KKW Superior Wałbrzych ścigali się w Tuchowie, a dokładniej w Lubaszowej.

Ekipa Bieniasz Bike przygotowała świetną trasę, z dużą ilością zakrętów i dropów, techniczną i wymagającą. Była to trzecia edycja Pucharu Polski.

Jako pierwsze ruszyły na trasę dziewczyny. Patrycja Piotrowska i Aleksandra Podgórska miały do pokonania 6 rund, a Natalia Jeruzalska i Martyna Tomasik o połowę mniej. Dziewczyny dobrze się spisały. Patrycja zajęła 3. miejsce w kategorii Orliczka i 4. miejsce w Elicie Kobiet. Warto dodać, że był to jej pierwszy wyścig tej rangi w tym sezonie. Aleksandra Podgórska niestety nie ukończyła zawodów. Natalia Jeruzalska nie miała sobie równych podczas tego wyścigu, a Martyna Tomasik zajęła 11. miejsce. Zarówno Natalia jak i Martyna (juniorki młodsze) zdobyły kolejne cenne punkty eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Po dziewczynach na linii startu stanęli nasi zawodnicy, a wśród nich Filip Helta, czyli jeden z faworytów tego wyścigu. Filip z rundy na rundę przebijał się do przodu. Na ostatniej rundzie wysunął się na prowadzenie i utrzymał je do końca wyścigu. Juniorzy Kamil Tarnawski i Darek Michalik zajęli odpowiednio 13. i 17. miejsce. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy miejsce tuż za podium, czyli czwarte.