Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasi przedstawiciele na Safer Internet Forum w Brukseli

Wiadomości: Bruksela
Czwartek, 1 listopada 2012, 13:40
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Katarzyna Kohlschreiber, uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu wraz z nauczycielką języka angielskiego Aleksandrą Wójcik, brały udział w Safer Internet Forum 2012 w Brukseli.

Ze strony polskiej wyjazd zorganizowany był przez przedstawicieli Fundacji Dzieci Niczyje. Spotkanie w Brukseli było przygotowywane przez europejskie jednostki wspierające bezpieczeństwo w sieci takie jak: Insafe, czy European Schoolnet we współpracy z Vivendi.

„Safer Internet Forum” jest organizowane od 2004 roku, aby promować bezpieczeństwo w sieci. Spotkanie łączy przedstawicieli firm specjalizujących się w zagadnieniach internetu i komputerów, prawników, niepublicznych organizacji wspierających bezpieczeństwo, lekarzy, psychologów, specjalistów od edukacji, nauczycieli, rodziców i młodych ludzi.

Głównym tematem tegorocznego spotkania odbywającego się w dniach 18-19 października w Brukseli było "Wspólne tworzenie lepszego internetu". Młodzi ludzie, ich rodzice i nauczyciele przybyli do Brukseli wcześniej, by wspólnie poszukać odpowiedzi na pytanie, co to znaczy lepszy Internet i jak go stworzyć?

Szczegóły na temat spotkania można znaleźć na stronie poświęconej najmłodszym uczestnikom spotkania: http://paneuyouth.eu/youth-panel-showcase/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group