Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi z dofinansowaniem

Czwartek, 18 lipca 2019, 10:42
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2019, 8:57
Autor: red
REGION: Nasi z dofinansowaniem
Fot. użyczone
23 gminy z regionu wałbrzyskiego otrzymały dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Marcin Gwóźdź, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wręczył dziś symboliczne promesy laureatom konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. W tym gronie są gminy z powiatu wałbrzyskiego.

1. Głuszyca - Modernizacja terenu boiska wiejskiego w miejscowości Sierpnica na terenie Gminy Głuszyca.

2. Mieroszów - Budowa infrastruktury sportowo - rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu w obiekty małej architektury w Mieroszowie.

3. Stare Bogaczowice - Budowa placu zabaw i zagospodarowanie terenu zielonego w Starych Bogaczowicach.

4. Walim - Budowa chodnika dla pieszych w miejscowości Zagórze Śląskie.

Dofinansowanie z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 650 tys. zł. pomoże gminom z regionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.
– Dzięki „Odnowie Dolnośląskiej Wsi” wspieramy realizację małych inwestycji, które są bardzo ważne dla mieszkańców, a także integrują lokalną społeczność. Cieszymy się, że zainteresowanie lokalnych samorządowców w tym roku, tak jak i w poprzednich latach, było bardzo duże, a my możemy dołożyć swoją „cegiełkę” do realizacji tych ważnych projektów – zaznacza wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Celem programu jest wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie mogła przekroczyć 30 tys. zł.

Na spotkaniu z samorządowcami w Ludwikowicach Kłodzkich zostały również rozdane dotacje na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, które są własnością gmin. W sumie dla 10 gmin, z powiatów świdnickiego, ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego, samorząd województwa przekazał ponad 200 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na konserwację rowów melioracyjnych, czyli np.: wykaszanie, wygrabianie porostów ze skarp i dna rowów, karczowanie krzewów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group