Czytających: 4040

Wałbrzych: Nasze akademiczki zwyciężyły

Piątek, 19 grudnia 2014, 11:35
Aktualizacja: 11:35
Drużyna AZS PWSZ Wałbrzych zdobyła pierwsze Mistrzostwo Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

W finale DLM pokonały 3:1 Uniwersytet Wrocławski, 6:0 KPSW Jelenia Góra i zremisowały 0:0 z faworytem imprezy AWF Wrocław. Ostatecznie w tabeli rozgrywek wałbrzyszanki wyprzedziły UWr, AWF i KPSW Jelenia Góra.

Zespół AZS PWSZ reprezentowały: Daria Antończyk, Aleksandra Bosacka, Magdalena Konopka, Katarzyna Iwańczuk, Kamila Okoń, Dominika Pojasek, Małgorzata Kałużna, Anna Sławińska, Marta Pieczka, Anna Nowak. Trenerem zespołu był Kamil Jasiński.

Nasz zespół awansował do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy zdobył zloty medal DLM i po raz pierwszy jest lepszy od zespołu męskiego w futsalu, bowiem podczas ostatniego turnieju futsaliści AZS PWSZ wygrali 9:0 z Uniwersytetem Medycznym, 10:2 z Politechniką Wrocławską, ale przegrali 1:5 z Uniwersytetem Przyrodniczym i na Dolnym Śląsku zajęli trzecie miejsce, co ważne, zdobyli także awans do półfinału AMP.