Czytających: 10634

Wałbrzych: Młodzicy z Wałbrzycha w finale

Piątek, 21 lipca 2017, 12:35
Aktualizacja: 12:37
Po zajęciu II miejsca w Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w piłce siatkowej plażowej para Jakub Mordarski / Dominik Prokopowicz uczestniczyła w półfinale Mistrzostw Polski Młodzików. Turniej odbył się w malowniczej miejscowości Trzebież w województwie zachodniopomorskim.

W rywalizacji uczestniczyło 14 najlepszych par z 4 województw. Turniej okazał się bardzo szczęśliwy dla naszej pary. W rywalizacji „systemem brazylijskim” para Victorii Wałbrzycha zdobyła III miejsce i uzyskała historyczny sukces awansując do najlepszej 16 zespołów w Polsce w siatkówce plażowej. Nasi młodzicy pokonali Zachodniopomorskie III 2:0, Zachodniopomorskie IV 2:1, przegrali z Wielkopolską 0:2, pokonali w wejściu o półfinał Lubuskie I 2:1. Po tym meczu pewni już awansu do finału przegrali ze swoimi kolegami Dolnośląskie 0:2 i w meczu o brązowy medal pokonali Wielkopolskie 2:0 uzyskując awans do Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że w tym turnieju brała także udział nasza druga para Oskar Łebek/ Dominik Płużka odpadając w grach eliminacyjnych.

Finał Mistrzostw Polski Młodzików odbędzie się w Sulejowie koło Warszawy w dniach 21-23.07.2017 roku.