Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Nie daj się oskubać"!

Niedziela, 20 sierpnia 2017, 8:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Nie daj się oskubać"!
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu członkowie Partii Razem przeprowadzili akcję informacyjną pod nazwą "Nie daj się oskubać".

Celem akcji było informowanie posiadających problemy z terminową spłatą zobowiązań mieszkańców naszego miasta, że nie są bezbronni w zetknięciu z firmą windykacyjną. Członkowie Partii Razem wyjaśniali między innymi jakie prawa i obowiązki maja firmy windykacyjne, kto ma prawo do prowadzenia bezpośrednich działań wobec dłużnika, na czym polega upadłość konsumencka, kto i w jaki sposób może ją ogłosić, po jakim czasie zadłużenie ulega przedawnieniu i jak zgłosić przedawnienie długu.

- W naszej akcji chodzi o to, aby poinformować ludzi że w zetknięciu z firmami windykacyjnymi mają swoje prawa a widnykatorzy nie mają prawa wchodzić do mieszkań, nie mają prawa dzwonić po nocach, nie mają prawa zastraszać, nie mają prawa rozmawiać z sąsiadami o naszych długach, nie mają prawa rozmawiać o długach z naszym pracodawcą. Należy poinformować ludzi, bo często tego nie wiedzą, że windykator to bardziej negocjator niż ktoś, kto ma prawne możliwości do tego, żeby dochodzić swoich wierzytelności. Mówimy też o upadłości konsumenckiej, która jest w Polsce mało dostępna i mało ludzi wie o takiej możliwości, że jeżeli już stoimy pod ścianą, to możemy starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej a wtedy nasze długi mogą być nawet umorzone. Mówimy też o przedawnieniach, bo ludzie bardzo często nie wiedzą, i na tym bazują też firmy windykacyjne, że długi się przedawniają - powiedział Łukasz Olszewski - koordynator akcji, członek Rady Okręgu Partii Razem.

Kampania informacyjna "Nie daj się oskubać" jest organizowana i finansowana ze środków Partii Razem. Zapoczątkowana w Wałbrzychu akcja ma zostać przeprowadzona na terenie całej Polski.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group