Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie kupuj w plastiku

Sobota, 8 maja 2021, 6:46
Aktualizacja: 8:28
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nie kupuj w plastiku
Fot. JAZ
Poprzednim razem akcja Stop Plastik wzbudziła duże kontrowersje. Największym jej problemem były nakazy i zakazy. Tym razem postawiono na świadomość, by "Nie kupuj w plastiku" zostało przyjęte dużo bardziej życzliwie.

- Zaczynamy edukację, która mamy nadzieję zostanie podchwycona również przez właścicieli sklepów - mówi prezydent Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha tłumaczył również, że jeśli nic z tym nie zostanie zrobione, plastikowe śmieci zaleją nas i będziemy mieli z nimi coraz więcej problemów. Nowa wersja akcji ma opierać się na spotkaniach i rozmowie z mieszkańcami. W urzędzie uznano, że bezpośrednia edukacja odniesie lepszy skutek niż próba radykalnych cięć, jaką próbowano wprowadzić w życie nie tak dawno temu. Na czym to ma polegać? Chodzi o namawianie mieszkańców do zaopatrywania się w produkty w ekologicznych opakowaniach. Jak? Woda - szklana butelka, niekorzystanie z foliowych woreczków w sklepie.
- Skoro nie da się tego problemu rozwiązać ustawowo, to działamy samorządowo. Chcemy wzbudzić w mieszkańcach troskę o środowisko - tłumaczy prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

57
61%
Cieszy
23
25%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
9
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group