Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Nie oszczędzają na bezpieczeństwie

Sobota, 21 marca 2020, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2020, 9:25
Autor: red
powiat wałbrzyski: Nie oszczędzają na bezpieczeństwie
Fot. użyczone
Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Zarząd Powiatu podjęli kolejne decyzje w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego.

Policjanci z komisariatów Boguszów Gorce, Głuszyca, V Wałbrzych również otrzymują wsparcie od powiatu wałbrzyskiego: 75 litrów płynu do dezynfekcji, rękawiczki i kilka masek.
- Policja musi funkcjonować sprawnie, a my musimy zrobić wszystko, aby na komisariatach obsługujących mieszkańców powiatu wałbrzyskiego ułatwić służbę w tym trudnym czasie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czekamy na kolejne dostawy - informuje starosta.

Starosta apeluje do innych samorządowców:
- Koledzy i koleżanki samorządowcy apeluję do Was o większą aktywność i wsparcie. Jednostki OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Straż potrzebują dzisiaj Naszego wsparcia. Samorząd to odpowiedzialność i służba nie ma tutaj miejsca dla osób, które w tych trudnych czasach "chowają głowę w piasek". Samorząd musi działać, kupować i przekazywać niezbędne środki a nie tylko czekać na wsparcie rządowe. Dzisiaj My samorządowcy zdajemy egzamin. Bez odpowiedniego zabezpieczenia służb to się nie uda. Strażak z OSP musi mieć zabezpieczenie bo naraża własne życie. Nie oszczędzajcie środków finansowych na np. budowę kawałka chodnika bo niedługo może się okazać, że nie będzie komu po nim spacerować.

- Jesteśmy po sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, zwołanej na wniosek Zarządu, na której zabezpieczone zostały środki w kwocie 600 000zł. na zarządzanie kryzysowe w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Radni zdawali swoisty egzamin dojrzałości. Może nie powinno się o takich rzeczach pisać, ale wszyscy jesteśmy oburzeni zachowaniem radnych tzw. opozycyjnych. Rozpętała się karczemna awantura, w sumie wszyscy i Zarząd i my pracownicy zostaliśmy pomówieni o "wałki" ( jak się wyraził Pan Kamil Orpel) dokonanych na przenoszonych pieniądzach. Radna Ramona Bukowska i Renata Woźniak ostentacyjnie opuściły sesję. Spośród opozycyjnych radnych jedynie Pan Bogdan Stochaj pokazał klasę i zagłosował za zmianami w budżecie. Mamy nadzieję, że czas pandemii pokaże nam wszystkim kto jest kim a my wyciągniemy wnioski - mówi starosta Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

7
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
18
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group