Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4384
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie ufają Ministrowi

Sobota, 26 czerwca 2021, 9:58
Aktualizacja: 10:00
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nie ufają Ministrowi
Fot. JAZ
Na Piaskowej Górze spotkali się przeciwnicy propozycji Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Uczestnikom protestu nie spodobało się homofobiczne podejście ministra oraz religijna indoktrynacja w szkołach.

Protestujący głośno mówili, że reforma edukacji jest potrzebna, ale propozycje obecnego ministra nazwali kolejnym kagańcem na system oświaty w Polsce. Dlaczego?

- Propozycje ministra Czarnka są batem na nauczycieli. To też chęć zakneblowania tych, którzy nie chcą milczeć, bo mają swoje zdanie i potrafią analizować, myśleć samodzielnie – mówi organizatorka protestu Marta Wosak.

Organizatorzy dali też wyraz swojego niezadowolenia zaznaczając, że według nich, szkoła dąży do bycia częścią systemu autorytarnego, a takie zapisy pozwolą w pełni kontrolować programy, ale też szkołę od środka.

- Szkoła powinna odzwierciedlać potrzeby społeczeństwa. Powinna dawać uczniom szerokie poglądy, powinna być otwarta, akceptująca – dodaje Marta Wosak, zaznaczając jednocześnie, że propozycje ministra są zupełnie przeciwne tym ideom.

Minister Czarnek zaproponował zmiany, które uderzają i w nauczycieli i w uczniów. Uczestniczka protestu Natalia Achmatowicz zwróciła uwagę, że nauczycielom zwiększa się pensum, ale stawka godzinowa za ich czas pracy jest mniejsza. Dodała także, że nikt nie powinien się godzić na zmiany w szkołach specjalnych, których uczniowie z deficytami mieliby zacząć chodzić do szkół masowych.

Sam protest, pomimo że był zapowiadany i dotyczył ważnych aspektów życia, nie zdołał zaangażować mieszkańców Wałbrzycha w planowanym stopniu. Być może ma to związek z rozpoczynającymi się wakacjami po bardzo trudnym logistycznie i wyczerpującym emocjonalnie roku szkolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

14
29%
Cieszy
9
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
10%
Złości
20
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group