Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie wszyscy za termomodernizacją

Środa, 14 października 2020, 11:38
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
Wałbrzych: Nie wszyscy za termomodernizacją
Fot. archiwum
Za nami spotkania przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu z mieszkańcami budynku przy ulicy Fortecznej 2–20.

Spotkania dotyczyły planowanej kompleksowej termomodernizacji budynku i wzięły w nich udział 72 osoby z 65 lokali mieszkalnych.

Prezes Zarządu Tadeusz Choczaj omówił wyniki ankiety dotyczącej termomodernizacji i na 319 lokali mieszkalnych do spółdzielni wpłynęło 248 ankiet, z czego 131 było za, a 117 było przeciw proponowanej formie termomodernizacji. Prezes poinformował że decyzja dotycząca termomodernizacji jeszcze nie została podjęta.

Na razie niewiele wiadomo na temat nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027, bowiem nie ma żadnych konkretnych informacji, czy spółdzielnie będą mogły aplikować o środki finansowe z programów unijnych. Kierownik działu technicznego Ryszard Grocholski, przedstawił zakres rzeczowy kompleksowej termomodernizacji budynku Forteczna 2-20 i omówił również wielkość szacowanych kosztów na realizację projektu. Natomiast Główna Księgowa Barbara Majka omówiła sposób finansowania termomodernizacji z funduszu remontowego oraz możliwości pozyskania zewnętrznych źródeł dofinansowania.

Podczas spotkania zaprezentowano również korzyści i osiągnięte wyniki na budynkach po termomodernizacji, a dotyczy to spadków zużycia energii cieplnej, od 30% -35%.

Mieszkańcy uczestniczący w spotkaniu poruszyli kilka bardzo istotnych kwestii: opłacalność termomodernizacji, czy wykonane prace budowlane i instalacyjne w ostatnich latach na budynku będą dublowane przy termomodernizacji, uwzględnienie fotowoltaiki przy realizacji termomodernizacji, możliwość pozyskania większego dofinansowania ze środków unijnych lub innych źródeł i wreszcie kiedy będzie znany ostateczny koszt termomodernizacji.

Źródło: SM Podzamcze

Twoja reakcja na artykuł?

4
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
16%
Złości
15
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group