Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie wywiązali się z umów

Piątek, 3 lipca 2020, 11:38
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 8:21
Autor: red
Wałbrzych: Nie wywiązali się z umów
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali 32–letniego mężczyznę i 22–letnią kobietę podejrzanych o oszustwa telekomunikacyjne. Zatrzymane osoby wyłudziły sprzęt i usługi telekomunikacyjne o łącznej wartości prawie 3 tys. złotych.

W miniony czwartek około godziny 9:00 w dzielnicy Nowe Miasto, policjanci wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili i zatrzymali oszusta, 32-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Z ustaleń mundurowych wynika, iż zatrzymany początkiem grudnia 2019 roku, wyłudził sprzęt oraz usługi telekomunikacyjne na kwotę ponad 1200 zł. Jak ustalili śledczy, mężczyzna celowo wprowadził w błąd pracownika firmy świadczącej usługi telekomunikacyjne, co do zamiaru wywiązania się z zawartej umowy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci odzyskali w całości powierzony sprzęt i dodatkowo zabezpieczyli od 32-latka mienie na poczet przyszłych kar i grzywien.

Kilka godzin później, w dzielnicy Nowe Miasto, ci sami policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 22-letnią mieszkankę naszego miasta, która początkiem października 2017 roku, działając w ten sam sposób, wyłudziła sprzęt i usługi telekomunikacyjne na kwotę ponad 1600 zł. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do odzyskania przywłaszczonego sprzętu. Od zatrzymanej kobiety również zabezpieczono mienie.

Za dokonane czyny grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group