Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4522
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niebezpiecznie w rejonie PSP nr 23

Wtorek, 8 września 2020, 12:24
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 8:09
Autor: red
Wałbrzych: Niebezpiecznie w rejonie PSP nr 23
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Każdego roku nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkół czuwają funkcjonariusze wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Tegoroczny powrót do szkół był wyjątkowy, bo dodatkowo opatrzony w nowe wymogi i obostrzenia związane z walką z koronawirusem COVID–19.

- W czasie epidemii doszło nam sporo nowych zadań, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o dotychczasowych. Kontrolą objęliśmy głównie przejścia dla pieszych w rejonie szkół - informują strażnicy.

Pierwsze uwagi i spostrzeżenia mające na celu poprawę widoczności przejść już odnotowali. Na prośbę Dyrekcji poszczególnych placówek również przeprowadzono wzmożone kontrole parkowania w rejonie szkół.
- Niezwykle niebezpiecznie zrobiło się w rejonie PSP nr 23 przy ulicy Struga 3 w Wałbrzychu, gdzie droga uczniów do szkoły przebiega przez skrzyżowania, na których niestety parkują pojazdy. O pomoc w tej sprawie wystąpiła Dyrekcja szkoły. Apelujemy zatem do kierowców o rozwagę podczas parkowania pojazdów. Polskie przepisy zabraniają zatrzymywania pojazdu 10 metrów przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym lub tramwajowym. W konsekwencji takiego parkowania musimy liczyć się z mandatem karnym w wysokości 300 zł oraz możliwością odholowania auta na koszt właściciela (504 zł) - apelują funkcjonariusze.

Strażnicy rozpoczynają zintensyfikowane działania mające na celu zapewnienia bezpiecznej drogi do szkoły dla naszego młodego pokolenia. Wzmożone kontrole przeprowadzane będą szczególnie w rejonie PSP 23, gdzie potwierdzono łamanie przepisów z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym dotyczących parkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
4
24%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group