Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niebezpiecznie w rejonie PSP nr 23

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 września 2020, 12:24
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 8:09
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Każdego roku nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkół czuwają funkcjonariusze wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Tegoroczny powrót do szkół był wyjątkowy, bo dodatkowo opatrzony w nowe wymogi i obostrzenia związane z walką z koronawirusem COVID–19.

- W czasie epidemii doszło nam sporo nowych zadań, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o dotychczasowych. Kontrolą objęliśmy głównie przejścia dla pieszych w rejonie szkół - informują strażnicy.

Pierwsze uwagi i spostrzeżenia mające na celu poprawę widoczności przejść już odnotowali. Na prośbę Dyrekcji poszczególnych placówek również przeprowadzono wzmożone kontrole parkowania w rejonie szkół.
- Niezwykle niebezpiecznie zrobiło się w rejonie PSP nr 23 przy ulicy Struga 3 w Wałbrzychu, gdzie droga uczniów do szkoły przebiega przez skrzyżowania, na których niestety parkują pojazdy. O pomoc w tej sprawie wystąpiła Dyrekcja szkoły. Apelujemy zatem do kierowców o rozwagę podczas parkowania pojazdów. Polskie przepisy zabraniają zatrzymywania pojazdu 10 metrów przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym lub tramwajowym. W konsekwencji takiego parkowania musimy liczyć się z mandatem karnym w wysokości 300 zł oraz możliwością odholowania auta na koszt właściciela (504 zł) - apelują funkcjonariusze.

Strażnicy rozpoczynają zintensyfikowane działania mające na celu zapewnienia bezpiecznej drogi do szkoły dla naszego młodego pokolenia. Wzmożone kontrole przeprowadzane będą szczególnie w rejonie PSP 23, gdzie potwierdzono łamanie przepisów z zakresu Prawa o Ruchu Drogowym dotyczących parkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
4
24%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
12%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gohciu 8-09-2020 14:49
Same "leśne babcie" ze szkoły nr. 23, też parkują tam "gdzie im stanie...auto". Co prawda parking bywa/jest zajęty przez pojazdy okolicznych mieszkańców. Ale chyba dwa lata temu, wypowiedziano działkowiczom na "żwirówce" miejsca. Miał być budowany parking dla szkoły i powstającego żłobka. W pewnych godzinach, ruch jest naprawdę spory. Dzieci do żłobka, szkoły. I z powrotem. Nie ma się co dziwić, tylko dokończyć dzieło.
~Bieda z Nędzą 9-09-2020 8:27
Klasyka.Zawsze tepiono kierowców, którzy grożą swoimi autami dzieciom na pasach.Tymczasem to nawiedzeni rodzice stwarzają zagrozeniezagrozenie dla malolatow.Z nauczycielami włącznie.Pod kazda szkołą. Kiedyś dzieciaki miały nogi do chodzenia do szkoły.Nawet kilka km.Teraz to ameby.
~gohciu 9-09-2020 16:49
do: ~Bieda z Nędzą (8:27)
Dodatkowo plączą im się nogi, bo idąc wlepiają się w smartfony, lub chowając fajki przed tymi którzy ich mogą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group