Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nielegalne wysypisko

Czwartek, 22 października 2020, 15:30
Autor: red
Wałbrzych: Nielegalne wysypisko
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Problem nielegalnego pozbywania się odpadów jest bardzo poważny, a likwidacja dzikich wysypisk pochłania niebagatelne sumy z budżetu miasta. Straż Miejska apeluje o zgłaszanie tego typu przypadków i pomoc w ujawnieniu sprawców procederu.

19 października zlikwidowano kolejne nielegalne wysypisko śmieci na terenie naszego miasta.

Początkiem ubiegłego tygodnia patrol do spraw leśno-terenowych ujawnił dzikie składowisko odpadów w rejonie dzielnicy Biały Kamień. Odpady znajdowały się na terenie zielonym. W większości były to meble i urządzenia pochodzące z gospodarstwa domowego. Ilość tych odpadów wskazywała, że pochodzą z remontu więcej niż jednego mieszkania. Przeprowadzono szereg czynności: rozpytania wśród mieszkańców, rozmowy z zarządcami budynków oraz obserwację terenu. Działania te doprowadziły do ustalenia sprawców tego czynu. Autorami utworzenia dzikiego wysypiska okazali się pracownicy firmy zajmującej się profesjonalnym opróżnianiem mieszkań i lokali. Za swój czyn zostali ukarani mandatami karnymi. W sumie ich wyczyny kosztowały 1000 zł oraz otrzymali bezwzględny nakaz uporządkowania terenu.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK): ul. Beethovena i ul. Stacyjna, które służą mieszkańcom gminy Wałbrzych do nieodpłatnego odbioru odpadów, nienadających się do selektywnej zbiórki w przydomowych pojemnikach.

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
5
26%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
8
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group