Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3206
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieostrożność i brawura

Środa, 6 lipca 2022, 9:28
Aktualizacja: 10:12
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nieostrożność i brawura
Fot. KMP Wałbrzych
Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno–kontrolnych oraz ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, w ciągu trzech dni na terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do 6 kolizji i 1 wypadku drogowego.

W poniedziałek rano kilka minut po godzinie 6:00 w Wałbrzychu na ul. Uczniowskiej 50-letni kierujący w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Opel. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 zł.

Kilka minut później przed godziną 7:00 na ul. Armii Krajowej kierująca samochodem osobowym marki Volvo 37-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu czym doprowadziła do zderzenia. Również otrzymała mandat w wysokości 1020 zł.

Kolejne groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce o godzinie 12:45 w Głuszycy na ul. Sienkiewicza. 65-letni kierujący w wyniku niedostawiania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na sąsiedni pas ruchu, poza drogą publiczną i uderzył w budynek. W wyniku uderzenia sprawca nie doznał obrażeń. Zniszczeniu ulegała elewacja budynku oraz skrzynka gazowa. Mężczyzna również otrzymał mandat w wysokości 1100 zł.

To nie koniec drogowych zdarzeń w tym dniu. W Unisławiu Śląskim chwilę po godzinie 17:00, 19-letnia kierująca w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył samochodu osobowego marki Fiat Punto. Pasażerka poszkodowanego pojazdu korzystała z pomocy medycznej, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Kolejno w Szczawnie-Zdroju na ul. Solickiej o godzinie 19:00 kierujący pojazdem marki VW Transporter w wyniku nieprawidłowego manewru cofania uderzył w obudowę wolnostojącej skrzynki gazowej. Na miejscu nie doszło do rozszczelnienia gazu. 51- latek został ukarany mandatem w kwocie 1100 zł., a dodatkowo za zły stan techniczny pojazdu otrzymał mandat w wysokości 200 zł. Kierującemu oczywiście zatrzymano dowód rejestracyjny. Wszyscy kierujący ukarani mandatami karnymi oprócz kary finansowej otrzymali 6 punktów karnych.

Wczoraj przed godziną 8:00 na ul. Gwarków w Wałbrzychu 61- letni kierujący nie ustąpił pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu kierującemu samochodem osobowym marki citroen w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Mężczyzna również został ukarany mandatem w kwocie 1050 zł i otrzymał 6 punktów karnych.

Dzisiaj w godzinach porannych w Starych Bogaczowicach na ul. Głównej 32-letni kierujący w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał z niej i zatrzymał sie w rowie. Na szczęście kierujący nie doznał żadnych obrażeń i o własnych siłach wyszedł z auta.

Twoja reakcja na artykuł?

5
24%
Cieszy
3
14%
Hahaha
1
5%
Nudzi
2
10%
Smuci
2
10%
Złości
8
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group