Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niepewny los basenu

Piątek, 4 października 2019, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 7:45
Autor: JAZ
Wałbrzych: Niepewny los basenu
Fot. archiwum
W zeszłym roku dużo się mówiło o budowie odkrytego basenu w Wałbrzychu. W głosowaniu na miejskim profilu społecznościowym zdecydowana większość mieszkańców opowiedziała się za jego budową. Pracownicy działu promocji utworzyli drugą ankietę, w której zaprezentowano dwie wizualizacje. Wygrała ta z Nowego Miasta.

Koszt budowy odkrytego basenu na dzień dzisiejszy to kwota blisko 30 milionów złotych. Biorąc pod uwagę miejskie wydatki na najbliższe lata, wydaje się wręcz niemożliwe, by takie pieniądze się znalazły.
- W niedługim czasie będę musiał zweryfikować plany dotyczące basenu odkrytego. Mieszkańcy Wałbrzycha chcieli jego budowy, ale w obliczu budowy obwodnicy, remontów dróg i innych wydatków, będę musiał raz jeszcze o to wałbrzyszan zapytać. Będziemy musieli wspólnie zweryfikować plany jego budowy, bo po prostu na wszystko nie starczy nam pieniędzy – mówił Roman Szełemej podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami.

Wałbrzyszanie różnie reagują na taki rozwój wydarzeń.
- Odnoszę wrażenie, że obietnica budowy basenu była jedynie kiełbasą wyborczą. Proszę mnie źle nie zrozumieć, osobiście uważam, że taki basen jest potrzebny, ale też wiem, że dzisiaj bardziej potrzebna jest obwodnica, remont ulicy 1 Maja, nowe mieszkania czy żłobki. Prezydent zapewne o tym wiedział. Dlaczego więc obiecywał, że basen powstanie? – pyta retorycznie Krzysztof ze Starego Zdroju.

- Taki basen w Wałbrzychu jest potrzebny, ale nie za wszelką cenę. Tak samo można mówić, że potrzebny jest nowy stadion, ale też nie za wszelką cenę. Najpierw zapewnijmy ludziom mieszkania, skończmy budować obwodnicę, nową stację kolejową (przyp. red. - centrum przesiadkowe „Stacja Centrum”) – mówi Krzysztof z Nowego Miasta.

Projekt budowy nowego basenu zakładał powstanie obiektu w obrębie stadionu przy ulicy Chopina na Nowym Mieście. Kilka niecek, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci. Wszystko kolorowe i nowe. Projekt basenu zakładał również wspólne prace przy modernizacji stadionu, ale to kolejne koszty, których dzisiaj w budżecie miejskim nie ma.

Twoja reakcja na artykuł?

20
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
4
7%
Smuci
8
14%
Złości
24
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group