Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 4138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niepodległość według uczniów

Poniedziałek, 11 listopada 2019, 14:31
Aktualizacja: Wtorek, 12 listopada 2019, 8:23
Autor: opr. red
Wałbrzych: Niepodległość według uczniów
Fot. Ewa Gruszczyńska
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..." – pod takim tytułem będącym cytatem ks. Jana Twardowskiego, w Wałbrzychu odbyła się wspaniała patriotyczna uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości.

8 listopada w dzielnicy Gaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w pięknie udekorowanej sali z elementami patriotycznymi, z nastrojowymi lampkami na stolikach zebrali się wychowawcy, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Z inicjatywy nowego dyrektora szkoły zostały wyłonione wychowawczynie Pani Asia, Pani Beata i Pani Ania oraz wybrana ponad 30-osobowa grupa dzieci, która przygotowała wspaniałą i niezapomnianą wieczornicę patriotyczną.

Wśród zaproszonych gości byli wałbrzyscy Sybiracy oraz Pan Józef były pierwszy kierownik szkoły. Uroczystość zaczęła się od odsłonięcia nowej tarczy szkolnej, której wzór graficzny został wyłoniony w szkolnym konkursie. Laureatem został uczeń klasy V o imieniu Dorian. Następnie na scenie pojawiły się dzieci ze swoim występem artystycznym. Były występy recytatorskie pojedyncze i grupowe. Nie brakowało patriotycznych pieśni i pięknej oprawy multimedialnej na dużym ekranie. Wspólnie odśpiewano Rotę i Hymn Państwowy. Po zakończeniu występu młodzieży zaproszeni goście złożyli podziękowania.

Podziękowania i słodki upominek w imieniu wałbrzyskich Sybiraków złożyła Joanna Baniukiewicz, Prezes Wałbrzyskiego Koła Sybiraków. Kolejne podziękowania i upominki złożył Wacław Kwieciński wałbrzyski działacz społeczny, autor wniosku o nadanie nazwy ulicy Sybiraków. Te wspaniałe patriotyczne chwile niech będą naszą wdzięcznością dla naszych ojców, matek i dalszych przodków dzięki którym dziś w wolnej i Niepodległej Polsce możemy uczyć się, pracować i realizować swoje najskrytsze marzenia.

Wacław Kwieciński

Twoja reakcja na artykuł?

14
47%
Cieszy
1
3%
Hahaha
6
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
7
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group