Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 4252
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nietuzinkowa postać

Środa, 16 października 2019, 8:53
Aktualizacja: Piątek, 18 października 2019, 8:59
Autor: JAZ
Wałbrzych: Nietuzinkowa postać
Fot. JAZ
15 października w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na wałbrzyskim Podzamczu doszło do spotkania z nietuzinkową postacią, Stanisławem Janickim, bohaterem i autorem programu „W Starym Kinie”. Było to spotkanie, które uświetniło pięcioletnią rocznicę powstania biblioteki.

Urodziny z klasą przyciągnęły na salę biblioteki bardzo liczną grupę mieszkańców Wałbrzycha. Fani talentu, dowcipu pisarza, dziennikarza, scenarzysty i historyka, który z taką ochotą dzielił się swoimi wspomnieniami, dały zebranym wiele satysfakcji. Dzięki tak ochoczo przedstawianym refleksjom z własnego życia, mogliśmy także przenieść się w realia, z jakimi spotkał się sam Stanisław Janicki.
- Pierwszy film, jaki miałem okazję obejrzeć, był emitowany jeszcze przed wojną, film Walta Disneya. Była to „Królowa Śniegu”. To było niesamowite wydarzenie. Emisja filmu była w niedzielne przedpołudnie i była skierowana specjalnie dla dzieci. W tamtym okresie to było prawdziwe, jak to mówią dzisiaj, coś. Na film zabrał mnie i mojego starszego o trzy lata brata, nasz ojciec – mówi Stanisław Janicki.

W trakcie spotkania gość opowiadał o swoich kontaktach z aktorami, także tymi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przybliżył wątki poruszane w swojej autobiografii. Stanisław Janicki wspominał jak wyglądał jego początek współpracy z telewizją. Dzielił się również refleksjami dotyczącymi pracy nad samym programem. „W Starym Kinie” był programem, który był najdłużej emitowanym programem w historii TVP. Był on częścią ramówki telewizyjnej nieprzerwanie od 1967 roku. Emisję zakończono w 1999 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group