Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nieuczciwi ochroniarze

Środa, 10 listopada 2010, 19:25
Aktualizacja: 19:25
Autor: red
Byli pracownicy jednej z form ochroniarskich są podejrzani o dokonanie dwóch włamań do bankomatów na terenie Wrocławia i Wałbrzycha.

Wałbrzyscy i wrocławscy policjanci ustalili i ujęli trzech mężczyzn w wieku 31, 38 i 42 lat, mieszkańców Wrocławia i Kątów Wrocławskich podejrzanych o to, że włamali się oni do dwóch bankomatów.

Pierwsze włamanie miało miejsce w połowie września ubiegłego roku na terenie jednej z wrocławskich galerii, zaś drugie na początku października tego roku na terenie jednego z wałbrzyskich hipermarketów. Trójka zatrzymanych to byli pracownicy jednej z bardziej znanych w kraju firm ochrony. Łupem włamywaczy we Wrocławiu padło blisko 400 tys. złotych, natomiast w Wałbrzychu „fachowcom od ochrony” nie powiodło się i 155 tys. zł pozostało w bankomatowym sejfie.

Śledczy zabezpieczyli w mieszkaniach włamywaczy charakterystyczną odzież służbową, kaski ochronne, klucze oraz laptopa. Zatrzymani przyznali się policjantom do zarzucanych im czynów i wyjaśnili szczegóły swojego działania. Wyjaśnili, że posiadali odpowiednią wiedzę zawodową oraz sporo informacji w tematyce stosowanego monitoringu. Ponadto byli w posiadaniu innych akcesoriów niezbędnych i wyjątkowo przydatnych przy tego typu „pracach”.

Na wniosek policji i prokuratury, wałbrzyski sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im po 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group