Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6432
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Niewielkie uchybienia podczas kontroli autobusów

Czwartek, 22 września 2016, 11:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Niewielkie uchybienia podczas kontroli autobusów
Fot. ITD
W minionym tygodniu  na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole autobusów, którymi wykonywany jest przewóz pasażerów w ramach zbiorowego transportu publicznego.

W trakcie całodziennej kontroli sprawdzono 49 autobusów. W jednym przypadku stwierdzono upłynięcie terminu ważności okresowych badań technicznych autobusu, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Ponadto inspektorzy stwierdzili, iż jeden z kierowców prowadząc autobus, rozmawiał przez telefon, za co został ukarany mandatem karnym.

Poza wyżej stwierdzonymi naruszeniami kontrola autobusów wykorzystywanych do wykonywania przewozów osób w ramach zbiorowego transportu publicznego nie wykazała innych nieprawidłowości. Wyniki przeprowadzonej kontroli posłużą ponadto m. in. do oceny prawidłowości wypełniania przez kierowców norm ujętych w ustawie o czasie pracy kierowców.

W działaniach kontrolnych wzięli udział także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, którzy weryfikowali zasady zatrudniania kierowców cudzoziemców. W kontrolowanym przez nich obszarze nie stwierdzono nieprawidłowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group