Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4439
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niezastąpione rodziny

Wtorek, 1 czerwca 2021, 9:04
Aktualizacja: 9:07
Autor: JAZ
Wałbrzych: Niezastąpione rodziny
Fot. JAZ
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zgromadził opiekunów z rodzin zastępczych, którzy otrzymali podziękowania za swoje zaangażowanie w dawanie innym normalnego życia.

Wiele osób decyzję o założeniu rodziny zastępczej, często podejmuje w chwili, w przypływie emocji. Często dlatego, że któreś z dzieci potrzebuje pomocy. Później przychodzą problemy i sytuacje trudne, ale nikt takich rodzin nie zostawia samych sobie. Na pomoc mogą liczyć między innymi z właśnie z MOPS-u.

- Przede wszystkim oferujemy wsparcie specjalistyczne, ale jeśli jest taka potrzeba, to pomagamy we wszystkim. Każda z rodzin ma do pomocy własnego pracownika socjalnego, który jest wsparciem rodziny zastępczej. Rodziny objęte są również programem finansowego wsparcia - mówi Marzena Piątek, kierownik Działu Pieczy Zastępczej MOPS.

Rodzin zastępczych nigdy nie jest za mało. Każdy chętny może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po takim kontakcie, chętna rodzina jest zapraszana na rozmowę. Formalizowane są sprawy związane z dokumentami. Większość spraw załatwianych jest wspólnie. Szkolenie takich rodzin odbywa się trzy razy w roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group