Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Novopacki Slavicek dla „Boguszów 500”

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 9:56
Aktualizacja: 13:50
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Novopacki Slavicek dla „Boguszów 500”
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
Kolejny sukces odntowali członkowie grupy tanecznej "Boguszów 500".

Zespół „ Boguszów 500” powstał w 1999 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Założycielem, a zarazem pierwszym instruktorem grupy, był Henryk Hnatiuk.

Początkowo grupa składała się wyłącznie z sekcji tańca ludowego. Jednak w kolejnych latach powstawały również sekcja tańca nowoczesnego, której instruktorem do dnia dzisiejszego jest Kinga Hyrsz, sekcja tańca z elementami rytmiki, prowadzona przez Edytę Kasprzyk oraz sekcja tańca towarzyskiego, którą prowadził Marcin Nosal. Od roku 2010 w zespole „Boguszów 500” działa, pod kierownictwem Danuty Foryś, sekcja wokalno – taneczna.

Obecnie w skład grupy wokalno - tanecznej wchodzą dzieci w wieku od 5 do 13 lat oraz młodzież w wieku powyżej 17 lat. Pomimo swojej stosunkowo krótkiej działalności sekcja ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Udział i nagrody w Novopackim Slaviku 2010 w Novej Pace (Czechy), udział w Przeglądzie Zespołów w Broumovie (Czechy), prezentacja podczas Trialogu Trzech Narodów w Jastrzębich Górach w Czechach. W dniu 21 marca dzieci uczestniczyły w nagraniu Polskiego Radia Wrocław. Na grupę „Boguszów 500” można głosować SMS-owo na numer 71160, w haśle wpisując RWKAPELA BOGUSZÓW 500.

Nagrodą dla zwycięskiej grupy będzie nagranie w siedzibie Polskiego Radia oraz wydanie płyt.

Do listy sukcesów boguszowskiego zespołu „Boguszów 500” dopisać możemy kolejny sukces. Dzieci z sekcji wokalno – tanecznej uczestniczyły jak co roku w Novopackim Slaviku w Czechach. Sekcję reprezentowali: Paula Rotman, Emilia Koniszewska, Bartosz Knisz i Nikola Guban. Jak co roku jury konkursu było zachwycone występem. Emilia Koniszewska zdobyła „Złotego Slaviczka”, a pozostałe dzieci otrzymały Nagrodę Specjalną za „wyraźną mowę”. Naszych zachodnich sąsiadów najbardziej zachwycił najmłodszy z uczestników, 5-letni Bartosz Knisz, który swoją żywiołowością i wdziękiem podbił serca jurorów. W skład delegacji weszli, obok naszych dzieci i ich rodziców: Małgorzata Sycz – Z-ca Dyrektora MBP-CK, Danuta Foryś – Instruktor grupy wokalno-tanecznej zespołu „Boguszów 500” oraz „dobry duch” zespołu Maria Koniszewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group