Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3599
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe boisko i plac zabaw

Wtorek, 6 lutego 2024, 12:37
Aktualizacja: 14:13
Autor: red
Wałbrzych: Nowe boisko i plac zabaw
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Jeszcze wiosną br. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 (ul. Andersa 50) zyska nowe boisko i plac zabaw.
- Stanie się tak dzięki realizacji projektu z Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2022). Miałem przyjemność podpisać umowę z wykonawcą tej niezwykle ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane "STA-DAR" ze Świebodzic. Wartość umowy: 1.4 mln zł - mówi prezydent Roman Szełemej.

"Wspólne podwórko"-rewitalizacja rekreacyjnego placu zabaw i budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie PSP 6 dla mieszkańców Wałbrzycha.

Projekt obejmuje:

1. Budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią dla uczniów PSP 6 i mieszkańców Wałbrzycha z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, ręczną i siatkową.

2. Stworzenie siłowni zewnętrznej.

3. Rozbudowę i modernizację istniejącego już placu zabaw będącego miejscem wypoczynku i rekreacji dla najmłodszych: montaż dodatkowych urządzeń zabawowych dla dzieci.

Zakres zadania nr 1 obejmuje:

budowę boiska o wymiarach 30,00m/15,00m. z wymalowanymi liniami boiska piłki nożnej, siatkowej i ręcznej: (demontaż starych bramek do piłki nożnej, roboty ziemne, w tym zerwanie warstwy wierzchniej (trawy, kamieni) oraz korytowanie, wykonanie warstw boiska (odsączającej, korygującej, wierzchniej - nawierzchnia poliuretanowa 450 m2), ograniczenie pola gry betonowymi obrzeżami, wyposażenie sportowe boiska: zamontowanie elementów małej architektury (bramki do piłki nożnej/ręcznej, słupki do piłki siatkowej- 2 sztuki), zamontowanie piłkochwytów zewnętrznych na słupach stalowych o wysokości 7m. z siatką polipropylenową bezwęzłową 10/10 cm o grubości 5mm.- 110 mb., wyposażenie terenu przyległego do boiska: ławki - 6 sztuk, kosze na śmieci - 4 sztuki, tablica informacyjna - 1 szt., rekultywacja terenu zielonego wokół boiska 300m2.

Zakres zadania nr 2 obejmuje:

stworzenie siłowni zewnętrznej: rekultywacja terenu zielonego, położenie trawnika - 100m2, zamontowanie przyrządów do ćwiczeń: biegacz wolnostojący - 1szt., orbitrek wolnostojący - 1szt., twister podwójny - 1szt., steper podwójny- 1szt.

Zakres zadania nr 3 obejmuje:

rewitalizację i doposażenie istniejącego placu zabaw: demontaż elementów znajdujących się obecnie na placu (pająk, równoważnia, boisko do gry w piłkę siatkową, 2 koniki bujane na sprężynach, huśtawka), rekultywacja terenu zielonego przeznaczonego na plac zabaw 500m2, zestaw zabawowy - 1 szt., huśtawka wagowa-2szt., ławka-8szt, karuzela tarczowa- 2szt., kosz na śmieci- 5 szt., tablica informacyjna - 1szt., ponowny montaż elementów istniejącego placu zabaw (pająk, 2 koniki bujane na sprężynach)

Uzasadnienie potrzeby realizacji

Celem projektu jest stworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców w formie terenu wyposażonego w boisko wielofunkcyjne, urządzenia zabawowe, urządzenia siłowni zewnętrznej. Projekt przyczyni się do poprawy jakości spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Wałbrzycha oraz uczniów PSP6. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na rozwój mieszkańców i dzielnicy pod względem rekreacyjnym i sportowym oraz będzie sprzyjała integracji mieszkańców. Dzięki projektowi poprawi się sprawność i kondycja fizyczna mieszkańców, a dla dzieci będzie to bezpieczne miejsce do zabawy. Jego powstanie przyczyni się do popularyzacji sportów zespołowych i aktywnego wypoczynku, pozwoli aktywnie spędzać czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić, poprawi jakość życia osób korzystających z niego na co dzień. Projekt zwiększy atrakcyjność dzielnicy, spowoduje poprawę warunków życia i zadowolenia mieszkańców oraz świadomość dbania o wspólne mienie.

Informacja o zasadach dostępności proponowanego projektu

Teren rekreacyjno - sportowy przeznaczony będzie dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha lubiących aktywny wypoczynek oraz zabawę na świeżym powietrzu. Będzie to miejsce służące zabawie, rekreacji i wypoczynkowi wałbrzyszan. Z projektu będą mogły korzystać wszystkie osoby bez względu na wiek, płeć, uczniowie i rodzice placówki PSP6, okoliczni mieszkańcy, bezpośrednio sąsiadujący z placówką oraz ludność przemieszczająca się wokół terenu w różnym wieku. Obiekt dostępny będzie dla mieszkańców do godziny 19.00. Korzystanie z niego będzie miało charakter nieodpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

13
46%
Cieszy
3
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group