Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe mieszkania przy Husarskiej i Paderewskiego – rusza nabór wniosków

Poniedziałek, 22 maja 2017, 19:43
Aktualizacja: Czwartek, 25 maja 2017, 12:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowe mieszkania przy Husarskiej i Paderewskiego – rusza nabór wniosków
Fot. Robert Bajek
Ruszył nabór wniosków na mieszkania komunalne w budynkach przy ulicy Husarskiej, o czym mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej w wałbrzyskim ratuszu prezydent Roman Szełemej, prezes MZB Marek Małecki i z–ca kierownika Biura Lokalowego Krzysztof Kalinowski.

- Chcemy powiedzieć o dwóch równoważnych segmentach. Jeden to mieszkania komunalne przy ulicy Husarskiej, ale również przy ulicy Paderewskiego. To są mieszkania komunalne dla osób o umiarkowanych dochodach - tych których nie stać na kredyty, ale którzy są ponad tą grupą, która ma wsparcie socjalne. W tym czasie rozpoczęły się też trzy budowy mieszkań socjalnych, praktycznie nowych, ale powstałych w istniejących budynkach - 8 mieszkań przy ulicy 1-go Maja w byłym budynku gimnazjum, 16 mieszkań przy ulicy Przywodnej w budynku po byłej szkole zawodowej i w byłym budynku stołówki przy ulicy Ogrodowej 8 mieszkań chronionych, czyli socjalnych, ale z wątkiem wspierania tych osób, które tego wymagają - powiedział Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Przy ulicy Husarskiej powstają dwa siedmiokondygnacyjne, niepodpiwniczone budynki komunalne, z komunikacją dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. przy budynkach znajdą się place gospodarcze, miejsca postojowe i altany śmietnikowe. W budynkach znajdą się 72 mieszkania. W pierwszym budynku będzie 7 mieszkań jednopokojowych, 28 mieszkań dwupokojowych i 13 mieszkań trzypokojowych. W drugim budynku będą 24 dwupokojowe mieszkania. Wszystkie będą posiadały balkony.

Jeżeli chodzi o wyposażenie mieszkań, będzie to tzw. "biały montaż" - umywalki, kompaktowe miski ustępowe, wanny, baterie umywalkowe i wannowe, w toaletach i łazienkach znajdą się płytki ceramiczne na podłogach i ścianach, natomiast w pokojach i przedpokojach na podłogach znajdą się panele. W kuchniach znajdą się kuchenki, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej wraz z bateriami a na podłogach będą płytki ceramiczne. Mieszkania będą wyposażone w instalacje c.o. i ciepłą wodę.

Planowany termin zakończenia prac to przełom października i listopada br. Koszt tej inwestycji to 13 milionów złotych. Planowana dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 4,5 miliona złotych. Wykonawcą prac jest wrocławska firma TWS GB Sp. z o.o. Jeżeli chodzi o strukturę przydziału mieszkań, to 70 procent ma trafić do młodych rodzin z dziećmi, 20 procent do seniorów mieszkających w złych warunkach a 10 procent do osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności spowodowanej dysfunkcją narządu ruchu.

Oceny wniosków i tworzenie listy osób zakwalifikowanych do przydziału mieszkania dokonywać będzie siedmioosobowa Społeczna Komisja Mieszkaniowa, w której skład wchodzą przedstawiciele Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Wałbrzyskiej Rady Seniorów, Stowarzyszenia Bez Barier, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Biura Lokalowego Urzędu Miasta i MZB. Wnioski będą przyjmowane do 30 czerwca br. Stawka bazowa czynszu wyniesie 13 złotych za 1 mkw powierzchni użytkowej. Wszelkie informacje dotyczące naboru, kryteriów i punktacji wniosków są dostępne w zakładce Nasz Nowy Dom na stornie um.walbrzych.pl a także w Biurze Lokalowym UM przy ulicy Kopernika 2 i Biurze Obsługi Klienta UM przy ulicy Sienkiewicza 6-8.

W czterokondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym budynku, który powstaje przy ulicy Paderewskiego znajdzie się 9 mieszkań i 1 lokal handlowo-usługowy. Mieszkania będą oddawane w standardzie "pod klucz" - na ich wyposażeniu znajdzie się kuchenka, kompakt wc, baterie zlewozmywakowe i umywalkowe a także kabina prysznicowa. Ogrzewane będą centralnie z kotłowni gazowej, co zapewnie również ciepłą wodę.

To przedsięwzięcie o wartości blisko 2 200 000 złotych ma być ukończone w grudniu br. Wykonawcą prac jest firma "BUDMAX". Stawka czynszu wyniesie 12 złotych za 1 mkw. Wnioski na mieszkania w tym budynku będzie można składać od 5 czerwca do 7 lipca. Informacje o kryteriach, wnioskach i punktacji znajdują się na stronie mzbwalbrzych.pl. Można je również uzyskać w sidzibie MZB przy ulicy Andersa 48. Wnioski o najem będą rozpatrywane przez pięcioosobową komisję, w której składzie znajdzie się dwóch przedstawicieli Gminy Wałbrzych i trzech przedstawicieli MZB.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group