Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowe projekty Funduszu Toyoty

Sobota, 28 kwietnia 2012, 9:18
Aktualizacja: 9:19
Autor: red
Wałbrzych: Nowe projekty Funduszu Toyoty
Fot. użyczone
26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia symbolicznych czeków dla 7 laureatów II edycji Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat" z udziałem przedstawicieli fundatora – fabryki Toyoty w Wałbrzychu oraz operatora Funduszu – Fundacji Edukacji Europejskiej.

O dofinansowanie z Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat" w 2012 roku mogły starać się wszystkie organizacje typu non-profit z powiatu wałbrzyskiego takie jak np. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty realizujące konkretne inicjatywy na rzecz otoczenia i społeczności lokalnej (np. wspólnoty samorządowe). Priorytety Funduszu w 2012 roku to: ekologia i edukacja ekologiczna, edukacja techniczna oraz promocja zdrowia. Całkowita pula środków którymi dysponował Fundusz w 2012 roku wynosiła 45 000 zł. Wszystkie zaplanowane działania będą realizowane w okresie kwiecień-październik 2012.

W bieżącej edycji konkursu grantowego wnioski o dotację złożyły 23 organizacje z całego powiatu wałbrzyskiego. Łączna wartość złożonych projektów wyniosła ponad 200 tysięcy złotych Komisja Dotacyjna złożona z przedstawicieli Toyoty i Fundacji Edukacji Europejskiej wybrała 7 projektów, najwyżej punktowanych wg regulaminu Funduszu. Łączna wartość przyznanych dotacji wyniosła 44.920 zł. Z ich efektów skorzysta ponad 2400 osób. W realizację zadań zaangażowanych będzie blisko 450 osób.
- Efekty pierwszej edycji Funduszu Toyoty potwierdziły nasze założenia, że najbardziej efektywną formą pomocy jest uaktywnianie i wspieranie lokalnych dobrych pomysłów, które zmieniają nasz świat, nasze najbliższe otoczenie. Dlatego w tym roku kontynuujemy naszą inicjatywę – mówi Grzegorz Górski, kierownik Administracji i Corporate Affairs wałbrzyskiej fabryki Toyoty. - Dodatkowo cieszy nas fakt, że w tym roku już ponad stu naszych pracowników jest zaangażowanych w realizację tych projektów – dodaje Górski.

Laureatami II edycji Funduszu Toyoty – Dobre pomysły zmieniają nasz świat zostali:

1. Fundacja Prawno - Pedagogicznej „Dar" w Wałbrzychu, dotacja 4879 zł, tytuł projektu „Upcycling show czyli powtórne życie śmieci"
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Wałbrzychu, dotacja 8242 zł, projekt „Zielone Boisko"
3. Stowarzyszenie Miłośników Jedliny Zdroju, dotacja 8492 zł, projekt „EKO Zielona klasa jako innowacyjne podejście do nauczania w Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie Zdroju"
4. Stowarzyszenie „Drzwi Otwarte" przy PG nr 4 w Wałbrzychu, dotacja 5650 zł, projekt „Centrum Aktywności Sportowo - Rekreacyjnej w dzielnicy Sobięcin"
5. Wspólnota Samorządowa „Nowe Miasto", dotacja 3800 zł, projekt „Ekoogród na Nowym Mieście"
6. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, dotacja 6858 zł, projekt „Żyj aktywniej - ścieżka zdrowia"
7. Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu, dotacja 7000 zł, projekt „Fitness Park 10"

- Celem funduszu jest inicjowanie aktywności w społeczności lokalnej, która z czasem przeobraża się w trwałe więzi między organizacjami, tworząc długofalowe partnerstwo – powiedział na zakończenie spotkania Dariusz Banach – dyrektor ds. Personalnych i Administracyjnych fabryki Toyoty.

- Lokalne fundusze na dotacje to przede wszystkim integracja środowiska, wyznaczanie wspólnych celów, nawiązywanie trwałych partnerstw i budowanie zaufania – co jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących stabilność tych organizacji, tych najmniejszych i tych największych – dodał Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

Informacje o realizacji tych projektów oraz fotorelacje będą umieszczane na stronach internetowych: www.fee.pl www.toyotapl.com, www.zielonywalbrzych.pl oraz na stronach laureatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group