Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3859
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ: Nowe zezwolenia w WSSE „Invest Park”

Czwartek, 3 kwietnia 2014, 16:32
Aktualizacja: 17:31
Autor: opr. red.
Książ: Nowe zezwolenia w WSSE „Invest Park”
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyło się uroczyste wręczenie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest Park". Nowe zezwolenia otrzymało sześć firm.

Firmy, które otrzymały dzisiaj nowe zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w wałbrzyskiej strefie zainwestują ponad 42 miliony złotych i utworzą przynajmniej 80 nowych miejsc pracy w Wałbrzychu, Wrocławiu, Świdnicy, Bolesławcu i we Wrześni.

Posiadająca fabrykę w Wałbrzychu firma Tristone Flowtech Poland – producent wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym ma zamiar poszerzyć zakres działalności poprzez rozbudowę parku maszynowego i zakup urządzeń do kontroli wyrobów. Na ten cel Tristone przeznaczy 4,5 miliona złotych i utworzy 5 nowych miejsc pracy.

Schilsner Industry Group – wrocławski producent wyrobów z tworzyw sztucznych dla branży meblarskiej ma zamiar zainwestować przeszło 20 milionów złotych w rozwój zakładu. Planuje zwiększenie zatrudnienia o 28 osób.

XS – firma z Wrześni oferująca usługi logistyczne otrzymała już drugie zezwolenie, w ramach którego deklaruje podniesienie nakładów o 500 tysięcy złotych i zwiększenie zatrudnienia o 5 osób, oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie 65 osób.

Electrolux Poland – działająca w Świdnicy firma produkująca sprzęt AGD otrzymała dzisiaj już czwarte zezwolenie. Firma zainwestuje 11 milionów złotych w rozbudowę zakładu i zakup maszyn. Zwiększy też zatrudnienie o 30 osób a ilość etatów na poziomie 750 utrzyma do końca 2021 roku.

„Sacher” Obróbka Skrawaniem Metalu to rodzinna firma działająca w Bolesławcu. W ramach zezwolenia zainwestuje 3 miliony złotych w rozbudowę hali i zakup nowych maszyn, zwiększy też zatrudnienie o 2 osoby.

Walki – mająca zakład we Wrocławiu firma produkująca zaawansowane laminaty, zawierające aluminium i papier. Mając nowe zezwolenie na prowadzenie działalności zainwestuje 2,8 miliona złotych w uruchomienie dodatkowej produkcji. Zatrudni też 10 nowych pracowników.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group