Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowi członkowie LOT AW

Wtorek, 16 lutego 2021, 7:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: red
REGION: Nowi członkowie LOT AW
Fot. użyczone
Czterech nowych członków dołączyło do Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Są to m.in. bardzo znane schronisko górskie „Andrzejówka”, bogata w historię Gmina Strzegom, a także pokoje gościnne ze Szczawna i biuro turystyczne z Walimia. Stowarzyszenie liczy już 32 członków.

Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej przyjął podczas ostatniego posiedzenia walnego w poczet członków stowarzyszenia czterech nowych członków. W skład LOT AW weszli: spółka Mountain Spirit ze Świdnicy, która dzierżawi słynne schronisko „Andrzejówka” w Rybnicy Leśnej, Pokoje Gościnne „Andrzejówka” Andrzeja Sikonia ze Szczawna Zdroju. Zbieżność nazw jest nieprzypadkowa. Andrzejówkę w Rybnicy wybudował w latach 20-tych ubiegłego stulecia wałbrzyski aptekarz Andreas Böck. Również szczawieńskie pokoje gościnne nazwano od imienia ich właściciela.

Kolejne ważne miejsce na mapie Dolnego Śląska, które weszło w poczet członków LOT AW to słynąca z bogatej historii i licznych zabytków gmina Strzegom. Na członkostwo zdecydowała się także Akademia Turystyki Aktywnej Nordactive Łukasza Motyki z siedzibą w Walimiu.

LOT AW tworzy 32 członków, w tym m.in. gminy, obiekty turystyczne, instytucje kultury. Organizacja została powołana do życia w 2012 roku. Głównym celem LOT AW jest promocja Aglomeracji Wałbrzyskiej jako miejsca atrakcyjnego turystycznie oraz wspieranie rozwoju lokalnego rynku turystycznego.

Tajemniczy i różnorodny – taki jest region Aglomeracji Wałbrzyskiej. To tu znajdują się unikatowe zabytki techniki, średniowieczne zamki piastowskie i okazałe pałace, w których do dziś można poczuć atmosferę życia dworskiego. Są tu reprezentujące różne religie zabytkowe kościoły, będące świadectwem wielokulturowości tego miejsca i jego burzliwej historii. Region ten nie został zniszczony podczas II wojny, do dziś można podziwiać oryginalne starówki miejskie, czy poczuć klimat malowniczych uzdrowisk. Pozostałością z okresu wojny są wielkie podziemne tunele w górach, których przeznaczenie do dziś jest nieznane. To tu niedawno poszukiwano „Złotego Pociągu”. Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Znajdują się trzy parki krajobrazowe i trzy malownicze pasma górskie – a tam liczne trasy piesze, rowerowe, narciarskie oraz wieże widokowe.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
4
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group