Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5247
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Nowi słuchacze UTW

Niedziela, 26 lutego 2023, 12:52
Aktualizacja: 12:53
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Nowi słuchacze UTW
Fot. UTW Czarny Bór
Kiedy z wykładem w Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze pojawia się dr Monika Bisek–Grąz (antropolog kultury, folklorystka i regionalistka ) wiadomo, że będą to pasjonujące zajęcia, a frekwencja będzie wzorowa. Nie inaczej było tym razem.

Tematem sobotniego wykładu był "Powojenny Wałbrzych" oraz swoisty tygiel kulturowy całego subregionu wałbrzyskiego po 1945 roku. Skąd przybyli nasi ojcowie? Jakie są korzenie dzisiejszych mieszkańców regionu? Jakie mamy tradycje, zwyczaje, co nas dzieli, a co łączy? Było o zderzeniu kultur, stereotypach, o życiu religijnym, życiu "od kuchni", i "od garderoby". O wszystkim tym co przez dziesięciolecia kształtowało tożsamość kulturową mieszańców regionu wałbrzyskiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze to wyjątkowe wykłady, ciekawa tematyka i doskonały sposób na rozwój aktywności seniorów nic więc dziwnego, że do UTW stale dołączają nowi członkowie. Na ostatnich zajęciach, które odbyły się 25 lutego br.) w poczet studentów włączone zostały kolejne słuchaczki. Tradycyjnie indeksy wręczyli im Wójt Gmina Czarny Bór Adam Górecki oraz Dyrektor B+CK Katarzyna Bernaś.

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
17%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group