Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy komendant wałbrzyskiej policji

Piątek, 24 lutego 2017, 12:34
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 9:47
Autor: red
Wałbrzych: Nowy komendant wałbrzyskiej policji
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj w wałbrzyskiej komendzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wałbrzyscy policjanci pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę. Jednocześnie powitano mł. insp. Macieja Januszkiewicza, któremu Komendant Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski z dniem 25 lutego 2017 roku powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

W sali odpraw wałbrzyskiej komendy kadra kierownicza KMP w Wałbrzychu, policjanci i pracownicy jednostki, oficjalnie pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Baszturę i powitali nowego mł. insp. Macieja Januszkiewicza.

Ceremonia pożegnania i wprowadzenia odbyła się z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotra Leciejewskiego. W kulminacyjnym momencie uroczystości, ustępujący i nowy z powierzonymi obowiązkami z dniem 25 lutego 2017 roku Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu złożyli meldunki o przekazaniu i objęciu obowiązków.

W czasie przemówień okolicznościowych nie zabrakło ciepłych słów i życzeń. Bardzo pozytywnie podsumowano 4-letnią współpracę z wałbrzyską Policją pod kierownictwem Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury. Wyraźnie podkreślono wysokiej miary zawodowe myślenie, zaangażowanie i konsekwencję, z jaką insp. Andrzej Basztura realizował podjęte zobowiązania i zamierzenia. Przekazano słowa serdecznych podziękowań za wspólną pracę, za wysiłek podejmowany dla dobra i bezpieczeństwa obywateli. Insp. Andrzej Basztura nie krył wzruszenia żegnając się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Nowy przełożony wałbrzyskich policjantów mł. insp. Maciej Januszkiewicz służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Po wstąpieniu do służby zajmował różne stanowiska służbowe w pionie kryminalnym i prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W październiku 2004 roku piastował stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu I Policji w Legnicy. W czerwcu 2008 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Chojnowie. Następnie w sierpniu 2011 roku Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy, a już po roku jego I Zastępcą. Wieloletnie doświadczenie poparte szeroką wiedzą zaowocowały, iż w dniu 25 lutego 2017 roku rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciejowi Januszkiewiczowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group