Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3477
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Zagórze Śląskie: Nowy parking w Zagórzu Śląskim

Sobota, 6 sierpnia 2016, 16:01
Autor: red
REGION, Zagórze Śląskie: Nowy parking w Zagórzu Śląskim
Fot. red
Koniec problemów wynikających z braku miejsc postojowych dla samochodów osobowych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim.

O tym, jak trudno było zaparkować samochód nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, które po wielu latach ponownie staje się ośrodkiem letniego wypoczynku, rekreacji i turystyki, wie chyba każdy kierowca, który kiedykolwiek miał sposobność przebywania nad naszym jeziorem.

Gmina Walim wychodząc naprzeciw tym problemom, zrealizowała niezwykle ważne zadanie, a mianowicie wybudowała oświetlony parking, liczący 78 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zadanie opiewające na kwotę 565.173,99 zł w całości zrealizowane zostało z budżetu Gminy Walim, natomiast wykonawcą robót była firma DROG-ZIEM z siedzibą w Stanowicach.

Podczas tegorocznych wakacji wszyscy zmotoryzowani nareszcie będą mieli możliwość bezpłatnego, bezpiecznego i wygodnego pozostawienia swojego pojazdu na parkingu. To jednak nie koniec wygód przygotowywanych przy parkingu nad Jeziorem Bystrzyckim, gdyż obecnie prowadzone są prace projektowe związane z budową obiektu obsługi turystycznej wraz z akwarium, ukazującym faunę i florę naszego jeziora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group