Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2684
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy projekt e–usług w Wałbrzychu

Wtorek, 23 maja 2017, 15:38
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 12:58
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowy projekt e–usług w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
E–bilet, e–pok, i e–dziennik – to elementy nowego, wdrażanego obecnie w Wałbrzychu projektu e–usług. Nowe usługi mają usprawnić obsługę klientów w sektorze kultury, edukacji i administracji publicznej.

W sprawie nowego pakietu e-usług odbyło się wczoraj w wałbrzyskim Ratuszu spotkanie, w którym udział wzięli, poza przedstawicielami władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem na czele, przedstawiciele miejskich instytucji i placówek kulturalno-oświatowych, którzy w swojej działalności będą korzystać z nowego projektu i oferowanych w ramach pakietu e-usług rozwiązań.

- Mamy dzisiaj wysyp dobrych wiadomości. A to jest rzeczywiście dobra wiadomość, bo do Wałbrzycha w ramach programów unijnych a w tym przypadku naszego autorskiego, czyli ZIT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej na poprawę infrastruktury e-usług dla mieszkańców, uczniów, nauczycieli, artystów i wszystkich odbiorców tego co się w mieście dzieje wpłynie ponad 8 milionów złotych. To jest wynik niezbyt łatwego procesu przygotowania, bo połączenie w jednym projekcie, który zyska akceptację nie tylko formalną, ale również całego gremium oceniających specjalistów, nie jest takie proste. Połączenie usług szkół, teatru, instytucji kultury, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, ale również urzędu to wymaga dużej finezji. Taką finezją wykazał się nasz dział przygotowujący ten projekt - powiedział Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Projekt e-usług pozwoli na poprawę funkcjonowania instytucji, które obejmie. Będzie się składał z 3 modułów i będą to: e-dziennik, e-bilet i e-pok. E-dziennik da nauczycielom możliwość komunikowania się z rodzicami uczniów poprzez specjalną aplikację. Usługa oznacza również konieczność wyposażenia szkół w nowe komputery, laptopy i tablety. E-bilet pozwoli na internetową rezerwację i zakup biletu w trzech wałbrzyskich instytucjach kultury. E-pok to informatyzacja wewnątrz urzędu a także komunikacja z mieszkańcami za pośrednictwem internetu. Każdy mieszkaniec będzie mógł przez internet załatwiać sprawy w wałbrzyskich urzędach.

Wśród instytucji, które skorzystają na projekcie e-usług znajdują się wałbrzyskie szkoły, Urząd Miasta Wałbrzycha i miejskie instytucje kultury: Muzeum Porcelany, Teatr Lalki i Aktora, oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Wartość całego projektu to 8,8 mln zł., dofinansowanie z ZIT AW to kwota 7,2 mln zł. Projekt ma zostać wdrożony do czerwca przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group