Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 7917
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: O bezpieczeństwie w ferie

Piątek, 3 lutego 2023, 7:22
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: O bezpieczeństwie w ferie
Fot. KMP Wałbrzych
„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – to temat wczorajszego spotkania wałbrzyskich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach.

Wałbrzyscy policjanci realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej w związku z trwającymi feriami cały czas spotykają się z uczniami szkół na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”. Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Starych Bogaczowicach.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Na zakończenie spotkania uczniowie szkoły w Starych Bogaczowicach zostali zaproszeni i zachęceni do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu pn. „Bezpieczne ferie 2023”. Jego celem jest promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu podczas ferii. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie, będzie miał za zadanie za pomocą rysunku lub plakatu przedstawić swoje spojrzenie na bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 lutego w Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group