Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O krok od tragedii

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 11 lutego 2017, 13:44
Autor: red
Fot. archiwum
W piątkowe przedpołudnie Straż Leśna oraz Straż Miejska z Boguszowa–Gorc zatrzymali mężczyznę, który przy ulicy Zielonej w Kuźnicach Świdnickich (gmina Boguszów–Gorce) nielegalnie wydobywał węgiel.

Strażnicy nie znaleźli się na tym terenie przypadkowo. Mieli informacje, że przy ulicy Zielonej znajduje się nielegalne wyrobisko. Akcja miała na celu zasypanie biedaszybów. Kiedy służby zjawiły się na miejscu, podjęto działania. Najpierw jednak jednostka straży pożarnej sprawdziła wykop, zanim został on zasypany. Jakież było zdziwienie strażaków, gdy w wykopie znajdował się mężczyzna, który zachowywał się bardzo cicho. Prawdopodobnie takim zachowaniem chciał uniknąć odpowiedzialności karnej i liczył, że służby oddalą się z miejsca nielegalnego wydobycia węgla. Niewiele zabrakło, by człowiek ten został w wykopie zasypany. Mężczyzna został wyciągnięty przez strażaków na powierzchnię i musi się teraz liczyć z konsekwencjami nielegalnego wydobycia, które w Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach, mimo tendencji spadkowej, wciąż istnieje. Wałbrzyska straż miejska cały czas monitoruje ten problem i wyciąga konsekwencje wobec osób zajmujących się tym nielegalnym procederem.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~- 11-02-2017 14:06
Jak wałbrzyska straż miejska może monitorować boguszowskie biedaszyby?!
~ 12-02-2017 8:29
tak samo jak Yarisy i Aurisy ktore miały patrolować tylko Wałbrzych.
~Ręce opadaja 12-02-2017 11:39
Oj gamonie przeciez wyraznei pisze ze Straz Miejska z Boguszowa. Sprobujcie czytac ze zrozumieniem o ile potraficie.
~- 13-02-2017 8:59
Gamoniu przeczytaj końcówkę tekstu i dopiero komentuj komentarze... Jest napisane wyraźnie: "Wałbrzyska straż miejska cały czas monitoruje ten problem..." więc jak nie wiesz do czego odnosił się powyższy komentarz to nie pisz śmieci. No chyba że pracujesz właśnie w SM to można Ci wybaczyć brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group