Niedziela, 28 czerwca
reklamy

O obwodnicy i S5

Audio

Czytaj na głos

Autor: JAZ 1 min czytania

Przy węźle Żeromskiego odbył się briefing prasowy dotyczący budowy obwodnicy zachodniej Wałbrzycha.

Zarówno prezydent, jak i przedstawiciele Budimexu, zwrócili uwagę na postępy w pracach na całym odcinku budowy. Oczywiście część z tych prac jest bardziej zawansowana, z częścią jest więcej problemów, ale są one na bieżąco niwelowane. Najwięcej problemów wykonawca ma obecnie z miejscem, gdzie odkryto szyb Gustaw. Po jego zabezpieczeniu odkryto drugi, z którym powiązany jest chodnik wydobywczy. Trwają szacunki co należy z chodnikiem zrobić. Rozwiązań jest kilka. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie rozkopanie chodnika, zabetonowanie wejść oraz ponowne zasypanie i utwardzenie terenu. Decyzję w tej sprawie będą podejmowane na przestrzeni najbliższych dni.

Prezydent Roman Szelemej odniósł się również do budowy drogi S5, która według władz miasta powinna przebiegać bliżej Wałbrzycha. W ciągu najbliższych kilku tygodni zostaną w tej sprawie poczynione starania, by przebieg drogi mieszkańcom przybliżyć.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka