Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3469
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O transporcie kolejowym i autobusowym

Poniedziałek, 22 września 2014, 7:03
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:47
Autor: PAW
Wałbrzych: O transporcie kolejowym i autobusowym
Fot. red.
Sprawa transportu miejskiego i komunikacji miejskiej i międzymiastowej, brak dworca PKS–u, budzą w naszym mieście wiele emocji. Emocje wzbudzają też wszelkie kwestie dotyczące transportu kolejowego.

- Mamy wielką satysfakcję z tego, że mieszkańcy Wałbrzycha są zadowoleni z komunikacji miejskiej, jaką im zagwarantowaliśmy – mówi prezydent Roman Szełemej. – Dociera do nas bardzo wiele pozytywnych głosów wałbrzyszan i są oni również zadowoleni z rozszerzenia transportu publicznego do Szczawna Zdroju, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Dziećmorowic czy Boguszowa-Gorc.

Prezydent podkreśla, że Gmina Wałbrzych będzie dążyła do uruchomienia kolejnych lokalnych połączeń komunikacyjnych, by ten system był przyjazny dla mieszkańców, a poruszanie się w obrębie Aglomeracji Wałbrzyskiej nie stanowiło większej trudności.

Wciąż tymczasem ważą się dalsze losy dworca PKP Wałbrzych-Szczawienko. Gmina Wałbrzych chce nieodpłatnie przejąć ten dworzec kolejowy, ale pod warunkiem, że nie będzie konieczności dostosowania go do wymagań konserwatora zabytków. W tym miejscu miałaby powstać nowa infrastruktura pod zmodernizowane połączenie Jelenia Góra – Wałbrzych. Gmina chciałby po przejęciu obiektu najpierw wyburzyć go, bowiem dworzec znajduje się w fatalnym stanie technicznym.
- Na lata 2014-2020 priorytetem ma być infrastruktura kolejowa i stąd nasz pomysł na ten dworzec – tłumaczy Szełemej. – Liczymy też na dalszą modernizację linii kolejowych na naszym terenie.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group