Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5403
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O trzy tony za dużo

Czwartek, 27 stycznia 2022, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: O trzy tony za dużo
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego we wspólnych patrolach z Inspekcją Transportu Drogowego na co dzień przyglądają się pojazdom wykonującym m.in. transport towarów. Na ul. Wrocławskiej mundurowych zainteresował samochód ciężarowy. Okazało się, że był niesprawny technicznie, przeładowany oraz niedopuszczony do ruchu.

We wtorek w Wałbrzychu wspólny patrol ITD i Policji sprawdzał, czy kierujący nie przewożą na pojazdach towarów, przekraczając dopuszczalną masę całkowitą pojazdów oraz kontrolował ogólny stan techniczny tych samochodów. W jednym z przypadków funkcjonariusze ujawnili kilka naruszeń, a 30-latek za popełnione wykroczenia otrzymał solidne mandaty karne.

Okazało się, że mężczyzna jechał niesprawnym samochodem, który miał poważne usterki w układzie wydechowym. Sam pojazd był natomiast niedopuszczony do ruchu. Dodatkowo w przestrzeni bagażowej kierujący przewoził palety z różnego rodzaju napojami. Towaru był o około trzy tony więcej niż zezwalała dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosząca w tym przypadku 3,5 tony.

Wyeliminowany z ruchu został więc pojazd, który nie nadawał się do dalszego użytkowania w tym stanie, dlatego policjanci kierującemu zakazali dalszej jazdy. Wałbrzyszanin otrzymał trzy mandaty karne na łączną kwotę 5,5 tysiąca złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group