Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O wyprawie do USA w PG6

Środa, 10 grudnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 12:17
Autor: red.
Wałbrzych: O wyprawie do USA w PG6
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznym Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poza horyzont". Tym razem Andrzej Wojtoń – nauczyciel geografii, podróżnik i speleolog opowiadał o swojej wyprawie do USA, podczas której odwiedził północno–wschodnie stany.

Andrzej Wojtoń będąc w USA odwiedził między innymi takie miasta wschodniego wybrzeża jak Nowy Jork, Filadelfia, Boston i Waszyngton. Na temat każdego z nich podał podczas prelekcji wiele szczegółów, przedstawił ich historię, najważniejsze, słynne, znane miejsca, zabytki, wiele mówił o architekturze i stylu życia ich mieszkańców. Przedstawił też wiele informacji na temat eksponatów znajdujących się w tamtejszych muzeach, bibliotekach i galeriach. Mówił o słynnych ludziach związanych z tymi miastami, o ich historii, osiągnięciach i dokonaniach. Nie zabrakło też słów o okolicy i krajobrazie pozamiejskim i o wspinaczce, którą podróżnik uprawia.

Prelekcji towarzyszył pokaz fotografii, na których Andrzej Wojtoń uwiecznił odwiedzane przez siebie miejsca, zabytki, budowle, pomniki, obiekty architektoniczne i krajobraz północno-wschodnich stanów USA. Na zakończenie spotkania podróżnik zorganizował krótki quiz, podsumowujący poruszane podczas prelekcji tematy. Nagrodami w quizie były drobne upominki pochodzące oczywiście z USA. Andrzej Wojtoń zapowiedział już kolejne spotkanie, podczas którego będzie opowiadał o podróży do Nowej Zelandii.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group