Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Obchody Dnia Sybiraka

Wtorek, 12 września 2023, 10:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: Wacław Kwieciński
powiat wałbrzyski: Obchody Dnia Sybiraka
Fot. organizatorzy
Wałbrzyskie Koło Związku Sybiraków w Wałbrzychu serdecznie zaprasza mieszkańców Wałbrzycha i regionu na uroczystości z okazji Dnia Sybiraka oraz 95.Rocznicy Powstania Związku Sybiraków.

12 września o godz. 12.00 wspólnie z Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwią Dąbrowską zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Boguszowie-Gorcach na wernisaż wystawy „Sybir. Utrwalone w kadrze, zapamiętane w obrazach" poprzedzony przypomnieniem losów Sybiraków.

15 września o godz. 11.00 wspólnie z Prezydentem Miasta Wałbrzycha Romanem Szełemejem, Parafią Niepokalanego Poczęcia NMP oraz ZSP nr 7 w Wałbrzychu organizujemy Marsz Pamięci Sybiru. Początek Marszu przy Pomniku Sybiraków w Parku Sybiraków, przemarsz Parkiem Sybiraków, ulicą Wrocławską, ulicą Wyszyńskiego pod pomnik Ofiar Syberyjskiej Golgoty przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ulicy Wyszyńskiego. Następnie uroczysta Msza Św. w intencji Sybiraków oraz część artystyczna w ZSP Nr 7 przy ulicy Głównej.

17 września o godz. 12.00 wspólnie z Burmistrzem Mieroszowa Andrzejem Lipińskim oraz Mieroszowskim Centrum Kultury zapraszamy serdecznie na uroczystości otwarcia Skweru Sybiraków z Tablicą Upamiętniającą mieroszowskich Sybiraków.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. w Kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mieroszowie o godz. 12.00. Po mszy Św. o godz. 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie Skweru Sybiraków z Tablicą Upamiętniającą. Na zakończenie przewidziany koncert zespołu ORMIMUS w amfiteatrze na Górze Kościelenej.

Bądźmy na razem na tych uroczystościach upamiętniających martyrologię ponad miliona naszych rodaków deportowanych z Kresów Wschodnich na Syberię i do Kazachstanu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group