Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5934
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Obrazy Pawluśkiewicza na fasadzie wałbrzyskiego magistratu

Sobota, 28 maja 2016, 7:29
Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2016, 7:21
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Obrazy Pawluśkiewicza na fasadzie wałbrzyskiego magistratu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj wieczorem na Placu Magistrackim odbył się multimedialny pokaz obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza, które wyświetlane były na fasadzie wałbrzyskiego Ratusza, przy akompaniamencie muzyki artysty.

Multimedialna projekcja obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza miała na celu przybliżenie widzom tej dziedziny twórczości artysty znanego głównie z komponowania piosenek, muzyki rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Malarstwo to po muzyce kolejna pasja Pawluśkiewicza. Artysta stosuje technikę tzw. "żel art". Polega ona na wypełnianiu obrazów żelowymi kropkami. W ten pracochłonny i czasochłonny sposób powstało już wiele cykli obrazów autorstwa Pawluśkiewicza.

- Myślę, że mieszkańcy Wałbrzycha którzy tu przyszli, dokonali najlepszego wyboru na dzisiejszy wieczór. Spektakl ten można nazwać spektaklem ewenementalnym, czyli jest to wernisaż malarstwa w skali dotychczas nieoglądanej. Za sobą mamy elewację Ratusza w Wałbrzychu. Na tej elewacji będą się pokazywały obrazy 20 na 30 metrów, ale nie w sposób taki w jaki zwykle są prezentowane w galerii, tylko obrobione przez komputer, filmowca, kamerę, z muzyką. To są moje prace, moja muzyka, ale na efekt ostateczny zapracowała grupa wybitnych ludzi, począwszy od Alicji Młodeckiej, dyrektor BWA w Wałbrzychu, której determinacja spowodowała, iż znaleźliśmy się tutaj. Jest wśród nas Jerzy Zegarliński, który jeździ z nami po Polsce i promuje to widowisko. Jest z nami też Katarzyna Cybertowicz, która jest autorką scenariusza. Jest z nami osoba chyba tu najważniejsza - Błażej Banyś, który jest autorem wizyjnym. Dotychczas odbył się jeden spektakl, w Krakowie na fasadzie Teatru Starego. To jest drugi spektakl. Tu jest idealne miejsce na postawienie ratusza, ale też idealne miejsce na zrobienie spektaklu. Mamy tu amfiteatralną widownię, mamy fantastyczną elewację. Wszystkie wizyjne sprawy, które się tu pokażą są inspirowane moim cyklem pod tytułem "Ściany", który zrobiłem dziesięć lat temu. Zamierzeniem tego cyklu były projekty ścian na budynkach. Chciałem, żeby w naszych miastach pojawiły się wielkowymiarowe płaszczyzny - tak zwane "piękno niezależne". Chodziło mi o to, żeby dynamiczne kolory pojawiły się na dotychczas martwych ścianach - powiedział przed pokazem Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Organizatorem multimedialnej projekcji obrazów na fasadzie wałbrzyskiego Ratusza była Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group