Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oceń swój urząd pracy

Wiadomości: REGION
Piątek, 14 sierpnia 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:17
Autor: red
Fot. organizatorzy
Ankieterzy działający na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy odwiedzą wszystkie urzędy pracy i ich filie w regionie. Wszystko to za sprawą specjalnych badań, które mają sprawdzić satysfakcję klientów. A te właśnie ruszyły i potrwają do października 2015 r.

Od sierpnia wykwalifikowani ankieterzy prowadzą wywiady z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy oraz pracodawcami. W sumie w ankiecie weźmie udział 9.000 osób w tym 590. pracodawców.

– Cel badania jest oczywisty, chcemy poznać w jaki sposób pracę urzędów pracy postrzegają ich klienci. Dotyczy to nie tylko osób bezrobotnych, ale również samych pracodawców. W maju 2014 r. przeprowadzona została reforma urzędów pracy, które w inny sposób pracują z osobami bezrobotnymi. Nie może więc zabraknąć również pytania, czy te zmiany wyszły na korzyść i oferta urzędów pracy jest właściwa, czy może konieczne są korekty. Rozmowa z ankieterem jest w pełni anonimowa i zajmie zaledwie 10 minut. Myślę, że warto poświęcić ten czas, ponieważ badania posłużą nie tylko do analizy obsługi klientów dolnośląskich urzędów pracy, ale również w wymiarze całego kraju. Ankieta jest bowiem realizowana na wniosek Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej we wszystkich województwach – wyjaśnia Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Klienci urzędów pracy na Dolnym Śląsku zostaną zapytani m.in. o to jakiego wsparcia najczęściej oczekują i czy ono jest dla nich wystarczające. W jaki sposób są obsługiwani, czy pomoc jest dla nich dostępna, czy może mocno ograniczona. Zostanie również postawione pytanie o zaangażowanie pracowników urzędów pracy, ich sposób komunikacji i skuteczność.

Badania są prowadzone w formie bezpośredniego, indywidualnego wywiadu, a ankieterzy zostali wyposażeni w specjalne identyfikatory i zaświadczenia.

Ankiety będą przekazywane do DWUP na bieżąco. Na ich podstawie powstanie raport, który zostanie przekazany do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, który koordynuje badanie w skali Polski. Do końca 2015 r. powstanie raport ogólnopolski, który będzie uwzględniał dane z 16 wojewódzkich urzędów pracy.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Waldii 14-08-2015 23:28
W końcu może coś ruszy w tych skostniałych i małoskutecznych Urzędach Pracy.
~ 15-08-2015 9:02
Są tam fajne kobitki. Użerają się z wieloma ... petentami. Współczuję.
~Kl 15-08-2015 13:32
To bardzo ryzykowny dla UP sondaż!
~~~~~~~~ 16-08-2015 11:41
Dla niektórych pani w UP Wałbrzych ludzie ,którzy tam przychodzą są traktowani i stawiani pod jednym mianownikiem tzn pijak,nierób,itd itp.Bo niby kto przyszedł do nich ten kto niema znajomości na znalezienie pracy PO wałbrzysku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group