Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1413
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Od 1 czerwca autobusem z Wałbrzycha do Mieroszowa

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 maja 2014, 6:20
Aktualizacja: 6:48
Autor: opr.red.
Fot. użyczone/UM Wałbrzych
To kolejny etap połączeń miejskich w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i burmistrz Mieroszowa Andrzej Laszkiewicz.

- Rozwój transportu publicznego w ramach aglomeracji jest fundamentem dalszego rozwoju. Konsekwentnie realizujemy ten program. Po Jedlinie-Zdrój, Boguszowie-Gorcach i Rybnicy Leśnej podpisujemy porozumienie dotyczące Mieroszowa. To ważny impuls rozwojowy dla tego miasta - mówił prezydent Szełemej.

- Cieszę się, że udało się do tego pomysłu przekonać radnych. To połączenie stanowi ofertę dla uczniów i mieszkańców, którzy na co dzień uczą się i pracują w Wałbrzychu - mówił burmistrz Laszkiewicz.

Nowe połączenie linii nr 15 obejmie 6 kursów dziennie. Dwa dowiozą mieszkańców do granicy polsko-czeskiej w Golińsku. 1 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Bieg Uliczny Mieszka i Dobrawy, który staruje w Mezimesti o godz.10.30 i kończy się w Mieroszowie. To najlepsza okazja, by dojechać na tę imprezę nowym autobusem linii 15.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~volter 27-05-2014 6:40
panie doktorze proszę wydłużyć linie do Głuszycy tam pracuje moja żona i każe mi siebie dowozić wcześnie rano potem chodzę nie wyspany. Z góry panu dziękuje.
~gluszyczanin 27-05-2014 9:57
Może p.Szełemej zająłby się Głuszycą.Dojazdy rano młodzieży i nie tylko to masakra .Dlaczego młodzież głuszycka ma płacić tak drogo za dojazdy do szkoły,dlaczego nie można z dzieckiem na wózku inwalidzkim wyjechać z Głuszycy kiedy chce lub z dzieckiem małym na wózku.Władze Wałbrzycha widzą co tu się dzieje /chodzi o te władze wałbrzyskie ,którym podlega Głuszyca/W każdym bądż razie były konsultacje i wypowiedziano się na tak dla 5 do Głuszycy ,ale ktoś blokuje celowo.Zresztą nie będe się wypowiadał na temat Głuszycy bo szkoda nerwów.W każdym razie gratulacje dla Mieroszowa ,że coś załatwiają dla mieszkańców.Zazdrościmy bardzo.
~mamba 27-05-2014 10:01
Jeżeli autobusy jeżdżą do Boguszowa, Jedliny, Mieroszowa to czemu ich nie ma w Głuszycy czy w Walimiu dlatego że w powiecie mamy przewoźników z tych gmin?
~Badyl 27-05-2014 10:59
To nie wina p. Szełemeja że wasi radni nie chcą 5 do Głuszycy. Np. pani ....... która działa na rzecz własnej firmy a nie obywateli ;)
~załamek 27-05-2014 11:19
5 dla Głuszycy niezbędna.Widać ,że mieszkańcy Głuszycy wołają o pomoc ale gdzie władze Głuszycy?Cały czas tylko w tym mieście to sprzeczki,kłotnie i każdy myśli,że ma racje.To żle myśli.Ale chyba jest okres wyczekiwania do wyborów i zaczną się obietnice przed nimi.Podejrzewam,że Głuszyca wtedy będzie miała zapewnienia o metrze do Wałbrzycha.
~głuszyczanka 27-05-2014 12:38
Domyślamy się o jaką panią chodzi.To ona jest tak władna ,że wszystkich przebija-radnych,burmistrza,starostę,prezydenta.Chociaż w dzisiejszych czasach wszystko możliwe.Radni zwalają na burmistrz ,burmistrz na radnych i kółko się zamyka.Jedni i drudzy są siebie warci.Czekają do wyborów a może coś na iich korzyśc /i to dobre jeżeli 5 by ruszyła do Głuszycy/.Czyli władza absolutna ,kto chce i jak chce a społeczeństwu nic do tego/mimo,że wypowiedzieli się na tak za 5/.Bo jakaś pani.Dosyć ta pani chyba już nazbierała pieniędzy od głuszyczan za dojazdy i nie tylko ona.Czy ludzie z Głuszycy są innej kategorii.Sami muszą rozbijać mur głową a inni się z tego śmieją.Nikt nie pomoże?
~prawnik 27-05-2014 14:44
za parę m-cy NIK a później prokuratura będą miały co robić ...... nie istnieje twór prawny pod nazwą Aglomeracja Wałbrzyska to tylko chwytliwa nazwa marketingowa
~meksyk 27-05-2014 20:23
Zastanawiam się w jakiej roli występuje Szełemej. Prezydenta miasta czy lobbysty Śląskiego Konsorcjum Autobusowego? Jakby nie patrzeć. Zapewnienie transportu publicznego leży po stronie władz lokalnych, to usługa ta prowadzona jest przez podmiot prywatny. Rozszerzanie zasięgu funkcjonowania tego podmiotu leży w jego interesie, ale nie jest celem władz samorządowych, bo to nie jest w ich kompetencji. Spółka winna sama starać się o zwiększenie zasięgu funkcjonowania swojego taboru. Ponadto nie jestem pewien czy nie powinna ze względu na podpisane porozumienie o użyczeniu autobusów uzyskać zgody na to od władz miasta, czytaj rady miejskiej Wałbrzycha, bo autobusy te miały wozić pasażerów miasta, a nie ościennych gmin.
~Walimiak 27-05-2014 20:46
O autobusach do Walimia możemy zapomniać ponieważ wójt i radny to kumple, ale z tego co wyczytałem na innym forum to do Dziećmorowic autobus pojedzie od września. Walimiacy to ludzie drugiej kategorii. Liczy się kasa dla radnego
~ 27-05-2014 20:52
~gluszyczanin w ramach podatków władza jest zobowiązana do zapewnienia komunikacji,a nie prywaciarz na tym bazujcie. Może pierw zacząć czy pojazdy którymi owa pani dysponuje sa przystosowane do przewozu wózków z dziećmi oraz niepełnosprawnych,bo w/w tez płaca podatki.Egzekwować aby zakupiła pojazdy spełniające te wymogi i udupiona.
~Kierowca PKS 28-05-2014 11:08
Jeżaeli mieszkańcy Głuszycy powyżej urzędu okolicznych zadupi chcą płacić zdzierusom to proszę bardzo.Dolna część Głuszycy chciałaby jeżdzić 5 do Wałbrzych.Linia 5 będzie blokowana przez radnych m.Głuszycy bo są skłuceni z p.burmistrz .Dodatkowo Radną jest która nie pozwoli na odebraniu swojej firmie przewozowej pasażerów a znimi kasy.
~ 28-05-2014 12:13
Jak sobie ludzie pozwalają tak mają - państwo jest zobowiązane zapewnić transport - nie prywaciarz a państwo i pojazdy MUSZĄ być przystosowane do przewozu wózków oraz osób niepełnosprawnych.Płacicie podatki? To egzekwujcie swoje prawa.U nas prezio chciał podwyżki biletów bo stare graty wymienił na nowe autobusy zapomniało sie biedakowi,że ten "luksus" by za-sponsorowany z naszych podatników kasy.Myśleć ludzie myśleć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group