Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3350
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Od Gottesberga do Boguszowa–Gorc – śladami historii

Wtorek, 21 października 2014, 13:51
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 19:42
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Od Gottesberga do Boguszowa–Gorc – śladami historii
Fot. użyczone
Do Biblioteki w Kuźnicach przy ul. Reymonta 4 przenosi się z boguszowskiego domu kultury wyjątkowa wystawa o historii Boguszowa–Gorc.

- Dzięki współpracy Fundacji Księżnej Daisy von Pless i boguszowskiego Centrum Kultury oraz portalu Wratislavia Amici (dolny-slask.org.pl) przenosimy się na chwilę w odległe czasy, kiedy Boguszów nazywał się jeszcze Gottesberg, Gorce - Rottenbach, a Kuźnice - Fellhamer - mówi prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Projekt „Od Gottesberga do Boguszowa-Gorc - śladami historii" to przede wszystkim letni plener, w którym młodzi mieszkańcy naszego miasta poznawali jego historię i zabytki.
- Podczas wernisażu wystawy zobaczyliśmy prace uczniów boguszowskich przedszkoli i szkół, którzy wędrowali śladami historii największego miasta powiatu wałbrzyskiego i uwiecznili je w różnych technikach. Najlepsze prace zostały nagrodzone - mówi Elżbieta Gajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach.

Zwycięzcami i wyróżnionymi okazali się wszyscy młodzi artyści, a nagrody ufundowane przez burmistrza Boguszowa-Gorc Waldemara Kujawę oraz Fundację Księżnej Daisy von Pless zostały wręczone podczas uroczystego wernisażu w boguszowskim domu kultury.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group