Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Od maja autobusy nr 2 pojadą aż do Boguszowa–Gorc

Piątek, 26 kwietnia 2013, 15:00
Aktualizacja: 23:35
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Od maja autobusy nr 2 pojadą aż do Boguszowa–Gorc
Fot. PAW
Dziś w Ratuszu w Boguszowie–Gorcach burmistrz Waldemar Kujawa podpisał porozumienie z Gminą Wałbrzych, reprezentowaną przez prezydenta Romana Szełemeja, na przedłużenie trasy autobusów komunikacji miejskiej nr 2 z Wałbrzycha do Boguszowa–Gorc.

Rada Miejska Boguszowa-Gorc podjęła w tej sprawie uchwałę 28 marca tego roku. Tak więc od maja oprócz komunikacji prywatnej z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc będzie można dostać się autobusami komunikacji miejskiej nr 2.
- Do 2006 roku do Boguszowa-Gorc dojeżdżały autobusy. Później ze względów finansowych nie mogliśmy utrzymywać tych kursów. Teraz doszliśmy do porozumienia z Gminą Wałbrzych w sprawie wznowienia tego połączenia – tłumaczy burmistrz Kujawa.

W tym roku gmina Boguszów-Gorce zabezpieczyła na ten cel w budżecie 120 tysięcy złotych. Oznacza to, że w dni powszednie z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc i odwrotnie będzie kursowało 20 autobusów. W soboty tych kursów będzie 12, a w niedziele i święta osiem.

Szczegółowy rozkład jady znajduje się na stronie internetowej: www.zdkium.walbrzych.pl

- Otrzymywałem bardzo wiele sygnałów od mieszkańców miasta, że takie rozwiązanie należy wprowadzić. Przecież dzięki temu nasi mieszkańcy za cenę 2 złotych 40 groszy będą mogli dostać się do Wałbrzycha, Szczawna Zdroju czy Jedliny Zdroju.

Prezydent Roman Szełemej uważa, że to przełomowy moment dla Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- Wszystkim nam zależy, by Aglomeracja Wałbrzyska się rozwijała, a komunikacja pomiędzy miejscowościami wchodzącymi w jej skład ma olbrzymie znacznie – mówi prezydent Szełemej.

Osoby, które będą korzystać z usług komunikacji autobusowej, za bilet normalny zapłacą 2 zł 40 groszy, za ulgowy 1 zł 20 groszy. Oczywiście w komunikacji miejskiej obowiązują zniczki dla dzieci jak i osób niepełnosprawnych.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group