Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Od marca nowe dowody osobiste

Środa, 11 lutego 2015, 12:09
Autor: red
Kraj: Od marca nowe dowody osobiste
Fot. red
Z dniem 1 marca 2015 roku będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. Dokument nie będzie zawierał informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu czy wzroście. Nie będzie również zawierał zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.

Format i wymiary nowego dowodu osobistego pozostaną takie same jak dotychczas, natomiast fotografia będzie taka sama jak ta, która obowiązuje w paszportach. Dowód osobisty będzie ważny przez 10 lat od daty wydania, z wyjątkiem dowodu osobistego wydawanego dzieciom poniżej 5 roku życia, który będzie ważny przez 5 lat.

Po 1 marca 2015 r. dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do czasu upływu terminów w nich określonych - nie będzie więc konieczności wymiany dokumentów.

Nowy wzór dowodu osobistego oraz wzory formularzy związane z wydawaniem i unieważnieniem dowodów osobistych zostały określone w projekcie rozporządzenia w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu.

Z projektu rozporządzenia wynika również sposób postępowania przy wydaniu dowodu osobistego (w tym warunki jakie ma spełniać fotografia do dowodu osobistego) oraz jego utraty i unieważnienia.

Więcej informacji na www.msw.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group