Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5202
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odbiorą od ciebie opony, gruz i meble

Poniedziałek, 27 listopada 2023, 10:42
Aktualizacja: 12:55
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Odbiorą od ciebie opony, gruz i meble
Fot. archiwum
Na najbliższej sesji Rady Miasta Wałbrzycha ma zostać podjęta uchwała w sprawie rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Wałbrzych w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.

W ramach dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Wałbrzych odbierane i zagospodarowane będą odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, zużyte opony oraz meble i inne odpady wielkogabarytowe, stanowiące odpady komunalne, w ilości przekraczającej ustalony odrębną uchwałą limit.

Ustala się opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w następujących wysokościach:
a) 5,00 zł za 1 sztukę zużytej opony,
b) 1,00 zł za 1 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych,
c) 1,00 zł za 1 kg mebli i innych odpadów wielkogabarytowych

Zgodnie z art. 6r ust. 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku, w gminach dopuszcza się ograniczenie w szczególności ilości zużytych opon, odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych przyjmowanych przez punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za pobraną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Gmina Wałbrzych, odrębną uchwałą wprowadziła limity przyjmowanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon. Rada gminy może określić rodzaje dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposób ich świadczenia oraz wysokość cen za te usługi.

Twoja reakcja na artykuł?

53
45%
Cieszy
18
15%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
3%
Smuci
9
8%
Złości
33
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group